Wpis z mikrobloga

a dlaczego niby ma nie problemy?


@wodzu_91: Jeśli to zdjęcie zostało zrobione po wypadku i nie jest to fake, to w takim wypadku kierowca żartuje w nawiązaniu do sprawy, w której inny kierowca pracujący dla tej samej firmy ma postawiony zarzut morderstwa. Jeśli nie widzisz, dlaczego dla ich pracodawcy taki sposób użycia wyświetlacza może być problematyczny, to niestety nie jestem w stanie ci pomóc.
  • Odpowiedz
@adamkat: Mnie raz potrącił lekko autobus, nie zatrzymał się na zielonej strzałce. Całe szczęście odbiłem się w bok zamiast wpaść pod koła. Z tego wydarzenia wyszedłem ze stłuczoną dupą i ograniczonym zaufaniem do zielonego światła na przejściu dla pieszych. xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sasti: wiem że wina autobusu ale to chciałbym aby każdy pamiętał że pierwszeństwo swoje a zdrowy rozsądek chroni lepiej niż przywileje. Zdrówka życzę i mniej dzikich kierowców
  • Odpowiedz
zabójstwa, nie morderstwa


@marcus1a: kk faktycznie mówi o zabójstwie, słownik języka polskiego określa natomiast morderstwo jako:

przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu życia człowiek

Na nieumyślne spowodowanie śmierci jest osobny artykuł, więc zgodzisz się chyba jednak, że zarzuca mu się morderstwo?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wieslawski: nie sądzę by miał. W Katowicach bardzo często wyświetlacze są wykorzystywane w ten sposób. Różne napisy już widziałam. Zresztą po atakach na inne autobusy wcale się kierowcy nie dziwię, że próbuje się chronić chociaż w ten sposób
  • Odpowiedz