Wpis z mikrobloga

Będę pisał stronę wizytówkę dla małego salonu kosmetycznego w gatsbym (strona główna + 3/4 podstrony) + headlessCMS. O ile z programowaniem nie ma u mnie problemu o tyle z hostingiem i domenami jestem jeszcze świeży. Jesteście w stanie coś polecić? Na stronie nie będzie niewiadomo jakiego ruchu. Zastanawiam się nad hostingiem na firebase, może miał ktoś jakieś doświadczenia i jest w stanie się podzielić. Potrzebowałbym jeszcze spersonalizowanego maila dla tej firmy, to się wykupuje przy domenie czy hostingu?

#domeny
#gatsby
#frontend
#hosting
  • 22
Potrzebowałbym jeszcze spersonalizowanego maila dla tej firmy, to się wykupuje przy domenie czy hostingu?


@MajtusZ: Co masz na myśli? Chodzi Ci o to żeby byl np. taki - j.kowalski@firma.pl? To wystarczy wykupić domenę firma.pl i na hostingu możesz tworzyć dowolne maile z tą domeną.

Polecam Seohost.pl za kilkadziesiąt zł na rok będziesz miał hosting + domenę .pl
https://seohost.pl/najszybszy-hosting-ssd-nvme

Możesz jeszcze obniżyć koszt serwera o 30% używając kodu rabatowego: 81E33A
@MajtusZ: Cześć. Jeżeli nie masz pewności, jaki hosting spełni Twoje oczekiwania, najlepiej, abyś przetestował usługę przed zakupem. W nazwa.pl masz na to 30 dni - przez miesiąc możesz sprawdzić, jak działają oferowane przez nas usługi, jak działa nasze wsparcie techniczne (dostępne 24h/7 przez telefon i e-mail) i zadecydować, czy to właśnie z naszych serwerów będziesz chciał korzystać.

Jeżeli ma być to strona firmowa, to powinna być dostępna przez cały czas. CloudHosting
@MajtusZ: przerobiłem 3 największe polskie hostingi, nie zainstalujesz headlessa np. npm install strapi. Dobrze że wziąłem okres próbny tego shitu i nie zmarnowałem pieniędzy
@MajtusZ: za cenę hostingu masz VPSa z SSD, 2 core 2gb ram i instalujesz co chcesz bo masz roota, w każdej chwili dodajesz sobie ramu/cpu. Możesz postawić nieograniczoną ilość stron na VPSie. Przy okazji dobra okazja do nauki nowych zagadnień z zakresu devops
@MajtusZ: imho strony statyczne powinny być na hostingach statycznych, czyli powinieneś użyć czegoś jak github pages, netlify lub cloudflare pages, darmowe wieczne i z małymi ograniczeniami które Ciebie nie będą dotyczyć z uwagi na mały ruch więc śmiało można korzystać, jest to niezawodne. Co do maila, ja polecam darmową usługę ImprovMX, możesz ją połączyć z Gmailem i będziesz odbierał i wysyłał maile z własnym aliasem czyli tak samo jak w przypadku
@RugFlipper a z hostingiem na firebase nie miałeś doczynienia? Bo też jest darmowy do 10gb miesięcznie i sie zastanawiam czy jestem w stanie to przekroczyć na stronie małego salonu kosmetycznego. Nawet jeśli bym przekroczyl to każdy kolejny GB kosztuje 0,15$ więc też niewiadomo jak drogo nie jest.
@MajtusZ: nie miałem, ale on typowo jest przeznaczony dla aplikacji, nie typowych stron www, możliwe że ma inaczej zbudowany system, możesz potestować, tak czy tak, wydaje mi się że takie github pages jest łatwiejsze w obsłudze
@LubieKiedy: wnioski mam wyciągnięte z praktyki, ich serwery są bardziej dopracowane i mniej narażone na działanie zewnętrzne, przez co są po prostu lepszym miejscem dla stron statycznych, a strona „statyczna” dla mnie dlatego ze nie dajesz tam skryptów php itp i po prostu masz czysty html statycznosc mówi sama za siebie.