Wpis z mikrobloga

Zakupiłem miesiąc temu nowego Lenovo Legiona 5 z RTX3060. Powiem szczerze nie połączyłem faktów ale teraz już jestem pewny że laptop odwala jakąś chorą akcję jeśli chodzi o pingi na Wifi. Potrafiło być przez 5 sekund stabilnie by zaraz wystrzelić na 200-800ms. Teraz jest jeszcze gorzej bo laptop właściwie cały czas stoi na 250ms także ogrywanie jakiegokolwiek multiplayera jest niewykonywalne. Na innych urządzeniach nie ma tego problemu więc wykluczyłem że to wina UPC czy routera (a byłem o tym początkowo przekonany więc nie robiłem z tym nic dalej).

Sprawdziłem co korzysta z sieci i poza przeglądarką w momencie gdy pisze ten post, svchost.exe (systemowy proces) oraz procesem od sterowników nvidii nic nie korzysta z sieci jeśli chodzi o urządzenie. Dodatkowo załączam screen z Lenovo Vantage gdzie nie mogę dać wspomagania sieci bo coś sra o brak sterowników (a te już próbowałem pobierać z oficjalnej strony producenta jak i zwyczajnie zaciągnąć wszystko jak leci przez aktualizacje windowsa i w obu przypadkach zachowuje się tak samo). Widziałem że ktoś pisał na forum z lenovo i reddicie z podobnym tematem ale nie ma tam konkretnej odpowiedzi.

#ping @lenovoZone #lenovo #legion #rtx #wifi #internet
DevSharingan - Zakupiłem miesiąc temu nowego Lenovo Legiona 5 z RTX3060. Powiem szcze...

źródło: comment_1628001376OhIGuE6J5w7tkBl1SMUqay.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@DevSharingan: odkąd pamiętam Lenovo ma problemy z jakością kart WiFi, pokazują dobry zasięg a gubią sygnał, przetestuj internet po kablu albo kup zewnętrzną kartę sieciową na usb
  • Odpowiedz
  • 0
@DevSharingan ja z tego co kojarzę też miałem problemy z wifi i grafiką na moim y700, pomogła odpowiednią instalacja sterowników w kolejność, kiedyś miałem listę w jakiej kolejności i jakie i poprawiło się wszystko wtedy
  • Odpowiedz
@DevSharingan: widzę że nie ty jeden masz ten problem, ludzie wymieniali karty w tych lapkach: https://www.reddit.com/r/LenovoLegion/comments/oi4bob/terrible_wifi_legion_515ach6h_realtek_rtl8852ae/

Spróbuj ten sterownik: https://download.lenovo.com/pccbbs/mobiles/r1are04w.exe
I jeśli dalej są problemy, to mógłbyś spróbować ręcznie ustawić tryb działania karty. Menedżer urządzeń -> dwuklik na kartę sieciową -> zaawansowane i musiałbyś pokazać co tam masz, np operational mode i mógłbyś spróbować się spiąć na samo 5GHz/samo 2,4GHz albo po prostu w jakiś niższy standard prędkości. Może się uspokoi.
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: spróbuję te sterowniki a jak nie to rzeczywiście chyba pójde w tą kartę. Ciekawe czy support lenovo coś realnie jest zrobić np podesłac nową kartę czy coś czy ten support to taki pic na wodę. Swoją drogą i tak #!$%@? akcja w tym lenovo vantage że tam nie mogę dać tego netwoork boosta bo krzyczy o sterowniki.
  • Odpowiedz
@DevSharingan: nie liczyłbym na zbyt wiele jeśli chodzi o support Lenovo, na pewno nie na wysyłanie karty :D. Może sterowniki ci zainstalował Windows Update a potrzebujesz te od Lenovo? Tak czy siak ten Network Boost by nic nie dał, bo on tylko priorytetyzuje połączenia np gier do neta. Przede wszystkim spróbowałbym się pobawić z trybami pracy, jaki masz router? Wejdź w systemie w ustawienia -> sieć i internet -> stan i
  • Odpowiedz
@DevSharingan: tak, też stamtąd brałem linka do pliku, spróbuj wgrać ten który znalazłeś.
Masz ConnectBoxa czyli dwuzakresowy router, 2,4 i 5GHz. Z którą siecią się łączysz? Ja bym spróbował wymusić 5GHz a jak nic się nie zmieni to 2,4. Jak dalej będzie lipa to zjeżdżać z prędkością albo MIMO. A, no i wyłącz BT jeśli nie używasz bo to na tej samej karcie, i jeśli korzystasz z sieci na 2,4GHz to
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Wiesz co próbowałem na dwóch sieciach. Do tego pingowałem sobie googla przez konsole i widac że na zasilonym niby się trzyma a co jakiś czas wali timeoutem. Do tego jak nie jest zasilony to już wgle ping ciągle ponad 100ms. Sterowniki tak jak mówie miałem i z windows update i ze stronki zobaczymy jak będzie z tymi z dziś.
  • Odpowiedz