Wpis z mikrobloga

Nie potrafię w ustawienia drukarki - raz dam za wysoko dyszę i w ogóle się nie trzyma, raz za nisko, a potem nie potrafię wydruku oderwać. Jeszcze podczas poziomowania ustawienie offsetu na osi Z jest co 1mm, dopiero podczas druku mogę edytować offset co 0.1mm

Na zdjęciu moja nieudolna obniżenia temperatury wydruku żeby się łatwiej od stołu odczepiło - raczej nie wiele to dało


Tak w ogóle to próbowałem to wcześniej wydrukować jakimś tanim filamentem z allegro, ale po drodze zatkała się dysza - tak to jest, jak się chce trochę przyoszczędzić
#druk3d i trochę heheszki
Pobierz sirgorn - Nie potrafię w ustawienia drukarki - raz dam za wysoko dyszę i w ogóle się ...
źródło: comment_1627986899OgOsyN9OiJ2Zr0jbbdX1Hi.jpg
  • 12
@mapache: używam kleju, cytując @Felonious_Gru

na problemy ze zbyt mocnym przyleganiem pomaga to samo, co na problemy ze zbyt slabym - klej devil design.


Ten motyw z blachą znam, ale taniej będzie mi się nauczyć dobrze ustawiać odległość dyszy :P

Do pokrywki dodałem rano te przecięcia, może pomogą przy odrywaniu

@wyttrwal: na prusie mini to pudełko by wystawało 4cm poza stół ¯\_(ツ)_/¯
@wyttrwal: no masz racje, miałbym inną drukarkę to edytowałbym model pod nią - wowstick musiałbym dać po przekątnej (sam ma ponad 17cm) i bity na około śrubokrętu.

A tak z ciekawości, co prusa robi lepiej niż endery? Ja w sumie na swojego nie mogę narzekać, pomijając to ustawienie dyszy (tu po prostu brak doświadczenia jeszcze)
@sirgorn: Jeszcze nie wiem bo sam zmontowałem Pruse dopiero wczoraj (notabene 8h zeszło śrubka po śrubce ale zabawa przednia). Tak napisałem bo jak widzę jak na grupkach ze ktoś ma problem to 99% to ender. Inna sprawa jest taka ze znajomy ma endeka (po grubych modach) i drukuje cacy a przy tym jest cichszy niż moja Prusa.
@sirgorn: Godzinkę bo nie miałeś wkręcenia miliona śrubek i instrukcji z tysiącem kroków! Tych żelek powinni dawać ze 2 paczki. Ale zabawa przednia bo przez to ze każda śrubkę trzeba wkręcić wiesz jak zbudowana jest drukarka, jakie elementy są wrażliwe pod względem jakości druku itp. A jak cała maszyna zagadala i nie wypluła żadnych błędów to zaciesz na maxa pomimo zmęczenia.
A tak z ciekawości, co prusa robi lepiej niż endery?


@sirgorn:

Drukarki :D

no i prusa jakościowo też jest lepsza, nie ma co tutaj za bardzo się kłócić


@sirgorn:

Klona mk3s mozna bylo kupic za ~1400 zeta + czesci drukowane
Klon mini kosztowal ~800 zeta + czesci drukowane

Ender kosztowal jakies 650 zeta.

No coz... autopoziomowanie, cicha plyta, stol magnetyczny, blacha z pei... nic nie jest za darmo :)

Od