Wpis z mikrobloga

Mirki, leciał może ktoś ostatnio z #balice? Jak w praktyce wygląda teraz czasowo przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, bo coś ostatnio straszą, że znacząco sie to wydłużyło. Czy w #ryanair wymagają podejścia do check inu przed kontrolą bezpieczeństwa żeby sprawdzić dokumenty covidowe? (ofc chodzi mi o przypadek gdy lece tylko z podręcznym). Zastanawiam się ile wczesniej pojawić się na lotnisku, bo coś te ostatnie wiadomości o sporych grupach które się nie wyrabiają z przejściem przez kontrole są niepokojące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#krakow
  • 10
@esti33: leciałam, bądź 2 h przed odlotem i spokojnie się wyrobisz. W sumie mi sprawdzali tylko przy oddawaniu bagażu, a tym co mieli podręczny nie spradzali jak teraz nad tym myślę. Ale później po wylądowaniu sprawdzali na pewno wszystkim - już za granicą.
@esti33: W Ryanie, przy nadawaniu bagażu sprawdzają QRki i inne covidowe ustrojstwa, więc tu się wydłużyło - dostajesz kwitek do pokazania przy bramce, że już ci to sprawdzili. Kontrola bezpieczeństwa i wejście do samolotu tyle co zwykle.
@sztandar: Taak, Pyrzowice ale też dziś było info o Gdańsku :D Stąd wolałem zapytać jak tam sytuacja sie w rzeczywistości kształtuje, bo media wiadomo, że podkręcają sprawe xd
@esti33: jak byłem to przed odprawą bagażową stał typek z ryanaira i sprawdzał można było na spokojnie u niego to załatwić i dawał taki kwitek że jestes sprawdzony, a jak nie to przy bramkach trzeba było pokazać paszport covidowy, sama kontrola bezpieczeństwa przebiega tak samo jak zawsze, natomiast przy powrocie trzeba pokazać paszport covidowy do zeskanowania
@esti33: jak ja leciałem ostatnio do Włoch to przy nadawaniu bagażu była spora kolejka, ale tylko dałem walizkę i nikt mi nie sprawdzał paszportu covidowego. Na security było mało otwartych bramek, ale ludzi też niewiele, więc poszło bardzo sprawnie, bez żadnych kolejek. No i paszportu na wejściu do samolotu nie sprawdzali, na miejscu też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dopiero po powrocie się przydał ( ͡°
@esti33 spore kolejki do nadania bagażu bo tam wszystko sprawdzają, kolejka na jakieś 30 min po przylocie na sprawdzenie dokumentów covidowych, mnie na szczęście ominęło bo miałem priority wszędzie jako opiekun osoby wymagającej pomocy asystenta lotniska xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@esti33: Leciałem 5 dni temu z Krakowa do Rzymu Ryanairem tylko z bagażem podręcznym. Kolejki przy kontroli bezpieczeństwa nie było żadnej. Żadnych papierów Covidowych nie sprawdzali zarówno w Krakowie ani w Rzymie.
Co innego po powrocie do Krakowa, tutaj zaraz po wyjściu z samolotu trzeba było pokazać certyfikat, ale sprawnie to szło.