Wpis z mikrobloga

  • 22
1434 + 1 = 1435

Tytuł: Portret Doriana Graya
Autor: Oscar Wilde
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo: Vesper
Ocena: ★★★★★★★★

Powieść napisana świetnym językiem, której główny bohater Dorian Gray - młody, przystojny mężczyzna przechodzi ogromną przemianę na oczach czytelnika.
Poznaje 2 przyjaciół - malarza Basila i hrabiego Henryka. Ten pierwszy jest oszołomiony urodą młodzieńca i prosi go o pozowanie do portretu, który ma zamiar namalować. Gdy Dorian widzi ukończone dzieło staje się bardzo smutny, bo wie, że ten obraz zatrzyma czas, od teraz Dorian będzie już tylko starszy, na twarzy pojawi się więcej zmarszczek, a portret będzie przedstawiał go wiecznie młodego. Nieopatrznie wypowiada życzenie, że chciałby odwrócić ten proces, by to portret się starzał, a nie on.
I tu zaczyna się nasza historia, od teraz zobaczymy przemianę Doriana z pełnego dobroci młodzieńca w bezdusznego człowieka.

Aż trudno uwierzyć, że książka pierwszy raz ukazała się pod koniec XIX wieku. Świetnie się ją czyta i przynajmniej dla mnie była niezwykle wciągająca, właściwie przeczytana przy jednym podejściu.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
82/100
#bookmeter #vesper #czytajzwykopem
ali3en - 1434 + 1 = 1435

Tytuł: Portret Doriana Graya
Autor: Oscar Wilde
Gatunek...

źródło: comment_1627933200AIJatcZdLa60mGVwReQzNg.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@smierdakow Dzięki za przypomnienie, wpisałem wydawnictwo i miałem dopisać tłumacza na koniec, ale zapomniałem. Tłumaczeniem zajęła się Maria Feldmanowa.
  • Odpowiedz