Wpis z mikrobloga

Ci kibice to muszą mieć same szóstki z matury z historii.


@Gieekaa: co tam się nie zgadza? Pytam poważnie

Bo mnie na historii uczono o:
- niewielkiej pomocy
  • Odpowiedz
@Atreyu: Przypuszczam że ci dżentelmeni z trybun poza datą i godziną wybuchu Powstania Warszawskiego i tym co jest tam napisane nic więcej o nim i o II WŚ nie wiedzą.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Po pierwsze, pewna niezgodność jest "niewielkiej pomocy państw zachodnich", Polska nie istniała po dwóch tygodniach wojny, jak masz pomóc krajowi, który nie istnieje, nie masz z nim granicy lądowej a morska jest zbyt niebezpieczna (mieli wysłać brytyjskich i francuskich żołnierzy przez cieśniny duńskie zaraz pod nosem Niemca? XD). Po drugie z tymi oprawami na meczach zachowujemy się jakby tylko Polacy ginęli podczas II wś, niemieckie zbrodnie zabiły znacznie więcej
  • Odpowiedz
Polska nie istniała


@sihil: rząd na uchodźstwie istniał, podobnie jak polskie państwo podziemne i polska społeczność

jak masz pomóc krajowi, który nie istnieje


@sihil: tu odsyłam do historii wyzwalania zasadniczo całej Europy zachodniej
  • Odpowiedz
@rossoneri: Dzięki że mi powiedziałeś bo nie wiedziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Stos trupów to stos trupów, nie ważne czy stanowi 10% czy 15% danego państwa. Poza tym ciekawe czy autorzy tej oprawy zdają sobie z tego sprawę, że znaczną większość tej statystyki jaką sobie wyczytali na wikipedii stanowią polscy żydzi, pewnie nie ma to dla nich znaczenia jeśli odnoszą się do niej po kątem "pa
  • Odpowiedz
. Stos trupów to stos trupów, nie ważne czy stanowi 10% czy 15% danego państwa


@sihil: LOL. Ty tak na poważnie?

No właśnie kurła ważne - ba, najważniejsze - bo to pokazuję wprost które państwo zostało najbardziej poszkodowane w czasie wojny. Które państwo zostało najbardziej wyludnione w wyniku działań wojennych, zbrodni na cywilach, ludobójstw. Które państwo utraciło najwięcej swoich rodaków, elit, młodych ludzi będących jego przyszłością.

To jest de facto
  • Odpowiedz