Wpis z mikrobloga

  • 0
Cześć Mirki i Mirabelki,
Za kilka dni lecę na #cypr bo #wakacje i w związku z tym zaczyna mnie łapać stres i nerwówka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
To są pierwsze moje wakacje, pierwszy mój wyjazd za granicę. Mamy z dziewczyną wynajęty apartament, tak zdecydowaliśmy i wyszło nam taniej.
Na co się przygotować? Na co uważać? Chcielibyśmy wypożyczyć auto, wiem, że ruch lewostronny ale na co uważać podczas wypożyczania samochodu? Jakie dobre rady możecie mi dać? Wezmę 150 euro ze sobą plus będę płacił kartą. Mam wyrobioną kartę zdrowia ekuz.
  • 18
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Horaccy No, miałem tyle w gotówce. Lecę na tydzień. Ale będę płacił karta, byłem w banku i Pani mówiła, że prowizja 3% od kwoty w przypadku płatności kartą
  • Odpowiedz
@mkk141: też niedługo lecę na Cypr, ale to już któryś tam wyjazd. Jeżeli chodzi o uwagi to podstawa - czy masz bagaż rejestrowany, czy podręczny do 10kg (od tego zależy jak się pakować, co zabrać. Pamiętaj żeby zabrać duże ilości kremu do opalania z wysokim filtrem oraz krem na oparzenia. Przy takim promieniowaniu UV wystarczy kilka godzin na kawałek skóry o którym zapomniałeś jak np. uszy, czy stopy i są
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jerryjeremi Świetnie
Dziękuję za informację. Bagaż mamy tylko podręczny. Pralkę w apartamencie mamy.
Możemy do takiego bagażu spakować kremy i kapsułki?
  • Odpowiedz
@mkk141: ok jak masz bagaż podręczny to pamiętaj o jednym - opakowanie z płynem, kremem, perfumami itd. możesz mieć fabryczne jak jest do 100ml. Jeżeli masz np. krem 150ml i jest go resztka to nie przejdzie, trzeba przelać. Opakowania muszą być po maks 100ml. Kapsułki do prania, soczewki i inne #!$%@? możesz normlanie zabrać, ale muszą być razem ze wszystkimi innymi płynami w przezroczystej kosmetyczce o wymiarach 20x20 (jak będzie
  • Odpowiedz
@Jerryjeremi: Bardzo Ci dziękuję! O gniazdkach słyszałem, jutro lecę po przejściówkę. Dzięki za rady, zwłaszcza w kwestii furaginy i opakowań. Mam kosmetyki 150ml ale właśnie jest resztka, jakieś 50ml i się zastanawiałem czy to przejdzie. Super, teraz na pewno lepiej się przygotuję.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Queen14K Ciepło. Pięknie. Bierz auto i leć jak nigdy nie byłeś. Inna kultura, dzisiaj kierownik w sklepie jak z nim zagadałem zrobił mi cenę egzotycznego owocu z 7 euro na 1 euro. W sieciowce. Kumasz? W Polsce nie do pomyślenia a ten się uśmiechnął i policzył mi starfruita za 1 euro.
Nie ma tu zbyt dużo atrakcji, w sensie, myślałem, że zrobi na mnie większe wrażenie architektoniczne. Ale jest okej
  • Odpowiedz
@mkk141 a w jakiej cenie ogarnąłes noclegi i loty? Patrzę na Pafos koniec sierpnia-poczatek września. Dodatkowo czy jest jakiś skomplikowany proces do spełnienia aby polecieć? Mam na myśli testy itp
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Queen14K Nocleg airbnb 110zl za chatę. Na dwie osoby po 55 zł mniej więcej. Basen pod balkonem, szlaban, prywatny parking, dwie klimy.
Loty Ryanair 750zl za osobę. Druga też ale dokupiliśmy jedna walizkę podręczną 10kg i spokojnie wystarczyło, bo mamy pralkę. Mirek wyżej doradził wziąć kapsułki do prania i dobrze doradził bo pierzemy codziennie ręczniki, stroje kąpielowe, ubrania. Pamiętaj, że strasznie się pocisz i koszulka którą u bierzesz w poniedziałek nie
  • Odpowiedz
@srantus ja znalazłem taka panią na grupie na FB, która wynajmuje samochody. Właśnie zastanawiam się czy brać dodatkowe pełne ubezpieczenie. Generalnie najtańszy samochód to 30 euro za dzień.
  • Odpowiedz
Byłem w Pafos, bardziej się opłaca wypożyczyć samochód już przed pobytem. Posiadanie go ułatwia bardzo dużo. My wypożyczyliśmy na miejscu za 27€ za dobę. Ubezpieczenia nie braliśmy, ciężko tam o kolizję i stłuczkę, naprawdę.
  • Odpowiedz