Wpis z mikrobloga

#motoryzacja Cześć, czołem. Jakie autko polecacie w budżecie do 50k zł. Trasa/miasto 70/30. W dużej części autostrady. Wybitnie pakowne nie musi być - średnia w zupełności wystarczy. Dla kobiety wiec fajnie jakby wizualnie tez było ok. Najlepiej aby się nie psuło, ale jak już się popsuje to chociaż żeby naprawa nie kosztowała miliony monet. Przebiegi będą ponadprzeciętne, dziennie minimum 100, maksimum 400. Z dobrym przyspieszeniem. Pozdr. Dzieki
  • 7
  • Odpowiedz
@smieszke: Opel astra K sportu tourer. 1.6 cdti od 110 do 160 km. Auto lekkie 1318 kg waga. 35 koła poleasingowe. Do włożenia 4 koła za rozrząd i wysprzeglik skrzyni. Za 40 masz auto na gotowo z roczników 2016-2017. Fajny system multimedialny Opellink. Wersja 136km daje radę i zawstydza nie jedne auto na drodze. Zostaje ci ewentualnie 10 na naprawy lub do innego auta. W tej cenie próżno szukać czegoś co
  • Odpowiedz
@smieszke: 8 to w Aso. Nikt przy zdrowych zmysłach nie korzysta z Aso. Tu wsadzisz i masz spokój na lata. U konkurencji tez się sypia nie tanie rzeczy a koszt zakupu o wiele większy.
  • Odpowiedz
  • 0
@elmencho: Dzięki, tez się zastanawiałem nad Astra. Spojrzę dokładnie na ten model. 4-6k raz na 150/200k to akceptowalny wydatek. Trochę martwi mnie, ze to diesel, ale może to tylko kwestia uprzedzeń. #pan_warell: Mercedes może być drogi w naprawie - ni chyba, ze się nie psuje ;)
  • Odpowiedz
@smieszke: koszt rozrządu to 1120 zł za części + podkładka z Aso za 100 zł. Reszta to robocizna i całość zamyka się w 3 k w niezależnym warsztacie. Druga sprawa to wysprzeglik ale przy rozrządzie można go zrobić od ręki za grosze bo skrzynia będzie zrzucona. Analizowałem rynek i nie ma chwile obecna w cenie do 40 k nic bardziej opłacalnego. Jeżeli chcesz przeznaczyć do 50 k to znajdziesz taka astre
  • Odpowiedz
@smieszke: PS ja tez należę do przeciwników diesla szczególnie po VAG z lat 2006-2011. Ale teraz benzyny wszystkie na bezpośrednim wtrysku i tez są z nimi utrapienia. Tak teraz motoryzacja. Ja dodatkowo ciagam przyczepę kempingowa wiec diesel daje radę. Narazie nie narzekam
  • Odpowiedz