Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki stoję przed wyborem przyszłości. Niedługo kończę technikum i mam możliwość odbycia kursu spawania lub cnc. Obecny zawód był złym wyborem. Co według was lepiej wybrać? Po czym jest lepsza szansa na znalezienie pracy, i co jest bardziej przyszłościowe? #cnc #spawanie #pracbaza #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610583592cf3e1000bf573e8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania wydaję mi się, że spawacz i #!$%@? w przyszłości za granicę. Sam rok temu skończyłem techbazę i robię teraz na CNC to powiem ci, że nie warto. Pieniądze mierne z tego, smród, brud i hałas dookoła no i ogólnie ta branża w polsce to jest "3 razy P"(paranoja, patologia, porażka). Spawanie pod wieloma względami nie jest pewnie lepsze ale raczej lepiej płatne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: skończyłem technikum na profilu obróbki i ustawiania CNC, mam też kurs spawacza i zdecydowanie polecam ci branżę CNC. Oczywiście to jest polską i w każdym zawodzie jest patologia ale praca na maszynie jest mniej szkodliwa a jak dobrze trafisz to i będą godne zarobki. Pracowałem w obydwu zawodach jak chcesz więcej szczegółów to pisz
  • Odpowiedz
@uncomfortably_numb nie masz racji. CNC to podstawa bardziej zaawansowanej produkcji, a co imho najważniejsze, to jak jesteś operatorem maszyny, to jesteś operatorem maszyny. Będąc spawaczem często trzeba być alfą i omegą, poprawiając niedoróbki poprzedników, bo to Ty będziesz odpowiedzialny za ostateczny efekt.

Spawanie obecnie się zastępuje coraz to większą ilością metod jak np. prasy krawędziowe, zgrzewanie czy tarcie, a jak trzeba coś ostatecznie pospawać, to można próbować z robotami, które są coraz
  • Odpowiedz