Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chce pierwszy raz w życiu (nie licząc kilku wypadów z rodzicami) zorganizować sobie wyjazd na wakacje. W życiu generalnie prawie nigdzie nie byłem, a jak byłem to dawno i nie pamiętam. Nie mam pojęcia gdzie jechać, gdzie szukać noclegów, co zwiedzać i tak dalej.
Interesują mnie wszelkie wskazówki, jakieś linki, propozycje.
W pierwszej kolejności chciałbym wybrać miejsce wyjazdu. Chodzi oczywiście o Polskę. Jestem z Polski centralnej więc odpadają jakieś przygraniczne tereny, góry czy nabrzeże morskie. Raczej jakieś miasta, miasteczka, mogą być mazury czy jakieś wyżyny. Może być większe miasto. Jak mam wytypować atrakcje które warto odwiedzić? Jestem trochę przegryw więc nie mam żadnych zainteresowań większych, nie wiem co bym chciał zobaczyć.
Następnie proszę o wskazówki co do znalezienia zakwaterowania. Gdzie szukać? Booking? Czy coś jeszcze? Strzelam w pokój z łazienką, tylko strasznie obawiam się o syf/robactwo. Wole zapłacić więcej i nie martwić się takimi rzeczami. Żadnych bajerów jak tv, śniadanie, barek, wifi (mam własny internet) nie potrzebuje.
Mam auto i będę podróżował nim, mało pali jak coś. Na taki tygodniowy wypad (może +1/2 dni) chciałbym wydać tak ok. 2 tys. (nocleg, paliwo, jedzenie, jakieś atrakcje). Nie wiem czy to dobra kwota czy śmieszna. Wyjazd w sierpniu. Jadę sam.
Proszę o wszelki rady, propozycje.
#wakacje #polska #podroze #podrozujzwykopem #turystyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6103e6cb2cf3e1000bf5717a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: weź wymysł sobie co cię interesuje, co chciałbyś zobaczyć i patrz po tym. Czy to będą zamki krzyżackie, czy kościoły, czy wąwozy albo różne pomniki przyrody... ostatnio odkryłam że nie byłam w żadnej kopani, ty pewnie też nie, więc może to? Przy okazji sprawdź co się dzieje w okolicznyxh miastach. Może ciekawy koncert, może jakieś miejskie święto czy inny jarmark albo punkt widokowy i tak możesz sobie strzelić objazdowe
  • Odpowiedz
pokoje możesz oglądać na booking, ale rezerwuj miejsce dzwoniąc bezpośrednio do właścicieli, będzie taniej, bo booking ma dodatkową opłatę wliczoną


@zweryfikujdane: odwrotnie, na bookingu taniej, po telefonie do właściciela cena 10-15% wyższa, próba negocjacji to odesłanie na booking. Hitem było jak musiałem na recepcji hotelowej rezerwować pokój przez booking, bo tak było taniej i recepcjonista nic nie mógł innego poradzić ¯\_(ツ)_/¯.
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: trafił Ci się Janusz interesu po prostu. Ja się z tym nie zgodzę. Robię to już kilka lat i za każdym razem jak zadzwonię i pytam czy można poza booking jest 20/30zł taniej za noc, więc nie wiem dlaczego takie coś Cię spotkało.
Zresztą może to zweryfikować, po co ma od razu płacić jak można zadzwonić i zapytać
  • Odpowiedz