Wpis z mikrobloga

Jak dobrać kolor farby na ściany do pokoju?
Trzeba dobierać do koloru mebli? Moje mają drewnianą fakture

Myslalem o szarym, aczkolwiek nie wiem czy on nie wprowadzaja jakiegos ponurego nastroju, no i nie wiem czy nie zbyt nudny

Albo np. taki niebieski jak ponizej ktory oststnio widzialem w sklepie meblarskim, lub granatowy ze zdjecia w komentarzu. Co radzicie??

#pytanie #pytaniedoeksperta #remont #remontujzwykopem #malarstwo #architektura
lastro - Jak dobrać kolor farby na ściany do pokoju?
Trzeba dobierać do koloru mebli?...

źródło: comment_16275181267XTVCgcB3tf2fSDSfmhsJS.jpg

Pobierz
  • 10
@lastro: maluj jak Ci się podoba, ale jak zależy Ci na opinii innych to bezpieczny jest jasny szary bo pasuje niemal do wszystkiego a ostatnio robi się moda na biel, też pasuje do wszystkiego i wizualnie powiększa pomieszczenie, choć wiadomo ma wady, wszelkie zabrudzenia są dość widoczne.
@czifi: Szczerze mowiąc nie wiem co mialoby mi sie podbać. Musialbym widziec finalny efekt na ścianie

ale jak zależy Ci na opinii innych to bezpieczny jest jasny szary bo pasuje niemal do wszystkiego a ostatnio robi się moda na biel, też pasuje do wszystkiego i wizualnie powiększa pomieszczenie, choć wiadomo ma wady, wszelkie zabrudzenia są dość widoczne


A nie ma takich farb ktore dałyby sie czyścić?
@lastro: dla mnie popielaty zefir
Z kolorami to jest tak, że czym mniejsze pomieszczenie i słabiej doświetlone tym jaśniejsze kolory, dlatego biel jest uniwersalna. Są farby zmywalne, ale nie wszystko da się zmyć. Jeśli podobają Ci się granaty bo takie wrzucasz rorpozycję to one są całkiem ok ale pomieszczenie musi być duże i doskonale doświetlone światłem dziennym, inaczej będzie to wyglądać jak jama.
Musialbym widziec finalny efekt na ścianie


@lastro: Tak, to by było dobre. A co do kolorów... Szary jest...szary, taki zwyczajny. Moi rodzice mają na przykład salon pomalowany na soczysty pomarańczowy i on wygląda ładnie i wcale nie tak, jakbym sobie o tym myślała. Jeśli chodzi o ciemne kolory, to pamiętaj, że do tego potrzebne jest dobrze doświetlone albo/i dość duże pomieszczenie, bo ciemny pochłania światło, więc pokój wydaje się mniejszy :)
@lastro: hmmm, tak właśnie się zastanawiam... ja bym może jedną ścianę pomalowała na kolor niebieski, ciemny, np. kolor Oxygen stąd https://beckers.pl/kolekcje-kolory/beckers-designer-collection, a reszę na jakiś jasny:jasnoszary albo jakiś złamany biały. możesz wypróbować jasny kolor za meblami, żeby zobaczyć, jak ta zieleń się zachowa. Nie malowałabym wszystkich na ciemny kolor, bo wtedy całe światło, które tam masz, wsiąknie.