Wpis z mikrobloga

#oneplus

#oneplus7t dostał właśnie nową aktualizację Oxygenos 11. Wszystko git, tylko czemu poprawki bezpieczeństwa są z czerwca? xD Jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem smartfona tej gównianej firmy - gorąco NIE polecam.
  • 20
@hanksters: robienie gównoburzy o poprawki bezpieczeństwa sprzed miesiąca, gdy w równoległym świecie Xiaomi, Mi9 ma poprawki z kwietnia i być może była to ostatnia aktualizacja xD
@Erus: @schreder: @hanksters: Tak dla porównania używam Samsunga J5 z 2017 roku i w ubiegłym tygodniu dostał aktualizacje z poprawkami z maja 2021. Ponad 4 letni telefon. Nawet mój OnePlus 5T stracił już zupełnie wsparcie -_-
A tak lubiłem OnePlus'a ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Stixer: no niestety, trzeba iść w apple albo samsung/pixel. Czekam na s21 fe i jak nie dadzą dupy z czujnikiem zbliżeniowym (nie chce wirtualnego szitu) to biorę i papa op6.
@schreder: Byłem skłonny kupić Norda 2 teraz, ale chyba jednak się rozmyśliłem. Zgruzuje OP5T, mam w nim roczną baterię także jeszcze pochodzi z rok :)
@Erus: Wszystko fajnie, ale znudziły mi się zabawy w zmianę softów, recovery, kernele itp. Fakt, na OP5T mam roota, ale zrobiłem go w 2018 roku i od tego czasu nawet 1 aktualizacji softu nie przyjąłem XD
@Stixer: nord 2 wydaje się spoko, ale co z tego jak tak aktualizują jak aktualizują :/ Poza tym za niewiele więcej jest telefon z dodatkowym teleobiektywem i pewnie lepszym szerokim kątem. Mowa o s20 fe w wersji 4g. No i ważna sprawa to to, że nie wiadomo czy volte będzie działać na tym nordzie. Jak wyłączą 3g z hd voice to rozmowy po 2g będą fantastyczne.
@schreder: O tym to nawet nie pomyślałem, a faktycznie gdzieś już czytałem o zapędach by pozbyć się 2G i 3G, a wtedy bez VoLTE to będzie lipa na całego. Nie wiem skąd się bierze taki problem z obsługą. Niemalże każdy sprzęt teraz mógłby to obsłużyć, a operatorzy strasznie ucinają listę obsługiwanych urządzeń.
@Stixer: gdzieś czytałem, że to musi producent dopracować a te chinole zazwyczaj jakoś tak robią, że z włączonym volte obciążają sieć mocno. Ale czy to prawda - nie wiem. Tak czy siak już mnie wkurzają te chinole. Szajsunga kupujesz, właczasz i działa wszystko, android auto srałto volte vowifi, a w chińczykach ciągle kombinowanie.
@schreder: No ciężko się z Tobą nie zgodzić. Żona ma Samsunga A70 i całkiem spoko fon, chociaż nie trawię tej nakładki Szajsungowej, jest zbyt cukierkowa, za dużo opcji nawalonych.
Za miesiąc lub 2 wpadnie mi w ręce Samsung A52 5G i chyba na razie na niego się przesiądę.
@Stixer: Tam 1/2 czy 1/3 górna część ekranu wygasza telefon jak czuje ucho. Ja często gadam tam, że praktycznie tylko góra dotyka głowy więc podejrzewam, że u mnie się nie będzie wygaszać.
@schreder: To już chyba wiem dlaczego żonie w Samsungu A70 udaje się z czapy rozłączać w trakcie rozmowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może też nie ma fizycznego czujnika zbliżeniowego.
najbezpieczniej kupować flagowe modele - w ich przypadku pewne jest to, że będą mieć solidne wsparcie nieoficjalne ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam już tylko śmieję się z polityki oneplusa i czekam aż ktoś wypuści androida 12...
@avira: na razie ok, szczerze mówiąc jedyny problem jaki miałem to przeskakiwanie odświeżania częstotliwości z 90 Hz na dużo niższe wartości. z początku w aplikacji YouTube a później też w całym systemie. trzeba było wtedy w ustawieniach przestawić na 60 Hz i znowu na 90 Hz. na razie tego problemu nie zauważyłem, ale kto wie, może się ujawni ¯\_(ツ)_/¯ aktualizacja była niedawno więc wiadomo. istotny na pewno jest czas działania na