Wpis z mikrobloga

Dajcie jakieś jedno, solidne kompendium wiedzy nt. krypto.

Na ten moment nie wierzę w sukces krypto, ale jako aktywo spekulacyjne daje radę i za jakiś czasu wrzuciłbym sobie niewielką kwotę do hodlowania, bo może coś z tego będzie, a może nie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ogóle to pytanie do znawców - co sądzicie o zainwestowaniu w ETH zamiast w BTC? Jakie plusy, minusy?

#ethereum #kryptowaluty #bitcoin
  • 37
@ZiobroTyPrzestan: To ja się trochę podepnę, trochę zapytam. Z ciekawości zaprogramowałem kiedyś bitcoina, nie 100% ten sam protokół, osobne "procesy" (wątki) robiły transakcje, osobne kopały. Bez całej warstwy sieciowej. Informatyka to moja pasja i chciałem wiedzieć jak to działa. Nie przypierdałałbym się do bitcoina gdyby to #!$%@? nie potrzebowało tyle energii, i tutaj też kończy się moja wiedza bo olałem temat i nie wiem na czym polega "proof of stake", ale
@nunczako: Coś tam kiedyś czytałem, że BTC jest bardzo szkodliwe dla środowiska, a poza tym dokonywanie transakcji jest drogie w porównaniu do ETH, gdzie już tak źle (chyba) nie wpływa na środowisko, a i ceny przesyłania na zewnętrzny portfel są mniejsze. Dlatego właśnie zastanawiam się nad olaniem BTC i skupieniu się na ETH, mimo, że cena tego drugiego jest póki co mocno skorelowana z tym pierwszym.
@ZiobroTyPrzestan: pod koniec tego roku Ethereum ma przejść na implementację która nie będzie miała takiego zapotrzebowania na energię. To może nie być najlepsza implementacja, ale po Bitcoin jest drugą najpopularniejszą, i to może wystarczyć żeby się wybić.
@plaisant: @ZiobroTyPrzestan:

a jak chcesz spekulować to już dużo lepszym pomysłem jest ustawienie shorta na doge, daj se spokój z tym scamem eth


Dokładnie tak, a póżniej jak zaliczy glebę do longa. To jeden z najlepszych coinów do spekulacji, bo przez jego "memowską" otoczkę ma o wiele większą szansę na cykliczne wahania niż jakieś nonemy, które po pierwszej pompie mogą zniknąć. I piszę to jako krytyk trejdowania i w ogóle
Dlaczego BTC się tylko liczy, a ETH jest scammem?


@ZiobroTyPrzestan: Wczoraj cyber naprodukował ścianę tekstu "Dlaczego ETH jest do dupy.

-----------------

Powiem wam że ETH z tym POSem to taki cyrk, że oni mają ogromny problem z przejściem z łańcuchem głównym na niego.
Znów przesunęli start, teraz ma być na początku 2021 roku.

Spowodował to kolejny problem jaki wyszedł niedawno w Prismie, który stanowi większość nodów beaconchaina. Przeczytałem bardzo duży opis
@ZiobroTyPrzestan: cd...
https://www.reddit.com/r/ethstaker/comments/mxpz57/regarding_the_recent_beacon_chain_incident/
xDxDxD

Przecież oni przy ostatnich dwóch hardforkach na ETH1 doprowadzali do desynchronizacji sioeci :D
Nagle połowa nie działała :D
https://medium.com/prysmatic-labs/eth2-mainnet-incident-retrospective-f0338814340c

Masz opis tego problemu. Patrz jaki jaki to jest gigantyczny moloch :D
Opisują jego diagnozę. I skąd on wynikał. Przepięknie widać w tym opisie jak to gówno jest skomplikowane.
Eee. Twórcy węzła widzą że ich węzeł zaczyna próbować walidować inne bloki niż reszta i mają wielki problem ze
Pobierz plaisant - @ZiobroTyPrzestan: cd... 
https://www.reddit.com/r/ethstaker/comments/mxp...
źródło: comment_1627340030mmJfCjzvR7nc1vNSUoSEaC.jpg