Wpis z mikrobloga

Po latach odnalazłem, głęboko schowany w komórce, mój rower komunijny (Magnum 200 na 26-calowych kołach).
Chętnie bym go przywrócił do życia (cały napęd jest zardzewiały, niezbyt działają manetki od przerzutek i stery chyba też wymagają interwencji) oraz przy okazji zrobił mu lekki (i budżetowy) tuning. W związku z tym kilka pytań:
0. Co ciekawego można zrobić z takiego roweru (pseudo-gravel, singlespeed, inne opcje...)?
1. Chciałbym założyć mu węższe, bardziej szosowe opony (np. Kenda Kwest K193 - 26 x 1.25). Obecnie w rowerze zainstalowane są opony 1.95. Jak mogę się upewnić, że wąska opona będzie pasować do obręczy?
2. Jaki jest łatwy i względnie dobry sposób na odrdzewienie wolnobiegu i łańcucha?
3. Czy zamiast naprawiać przednią przerzutkę warto by było zainstalować jakąś tanią korbę z pojedynczym blatem?
#rower
Pobierz janek_ - Po latach odnalazłem, głęboko schowany w komórce, mój rower komunijny (Magnu...
źródło: comment_1627323837dRyNxqYVon49GjYRHht3xC.jpg
  • 5
@janek_: 0. Możesz zrobić górala single speed do miasta na szerokiej miejskiej oponie
1. Minimum do wygodnej jazdy w mieście to 32mm, sprawdź wewnętrzna szerokość obręczy, zmierz miejsce gdxie siedzi opona
2. Łańcuch do wymiany, wolnobiego możesz potraktować odrdzewiaczem albo poczekać aż sam się dotrze łańcuchem
3. To już musisz sam zdecydować czy jeden blat wystarczy i jakie dobrać przełożenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janek_: ładny klasyk, jedyna sensowna opcja to trzymać się jak najbardziej oryginału, szukać jakieś fajnej korby /przerzutek z tej epoki które by tam podeszły.
Potem wymienic linki pancerze i jeździć, a jak się znudzi to sprzedać bo z roku na rok takie rowerki cieszą się coraz większą popularnością.
Robienie z tego single speeda na wąskim kapciu to zły pomysł, a psedo gravela bardzo zły.