Wpis z mikrobloga

Życie powoduje, że z poglądów mocno wolnorynkowych przechodzę powoli na socjalizm. Wynajmuje bardzo malutką kawalerkę 15 m2 i kończy mi się właśnie umowa. Babka chce zawrzeć nową, ja też bo dobrze mi się mieszka, ale już zastrzegła, że czynsz będzie wynosił 200 zł więcej, czyli 1200 z 1000 i że do nowej umowy dodajemy zapis o tym, że w przypadku jej wypowiedzenia wynajmujący potrąca kaucję zabezpieczająca. Babka to typowa flipperka posiadająca liczne nieruchomości na wynajem. Tfu prywaciarze. Mi te 200 zł akurat rujnuje budżet. #konfederacja #neuropa #antykapitalizm #nieruchomosci
  • 64
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 307
@Fobiczek: gdybyś wcześniej wstawał też mógłbyś zostać fliperem, to jasne że za swoją sytuację ponosisz winę tylko Ty. Przede wszystkim skopałeś na starcie nie wybierając jakichś bogatych rodziców co by Ci kupili mieszkanie na starcie. Za długo spałeś też na pewno.
  • Odpowiedz
@Fobiczek: takie prawo rynku, inflacja dojeżdża, zarobki w górę, wartość pieniądza w dół... Ona podnosząc czynsz po prostu wyrównuje żeby nie być stratną, jeśli chodzi o wartosc pieniądza będzie zarabiać tyle ile przed rokiem czy dwoma, no ale Ty masz pretensje do właścicielki zamiast do rządzących xD i tak się hoduje głupi socjalistyczny elektorat.
  • Odpowiedz
@Ironizer: skoro inflacja = 5% to czy podniesienie czynszu nie powinno wynieść 5% zamiast podanych wyżej 20%? Inflacja w tym przypadku wydaje się tylko pretekstem. A z kaucją to zwykły wałek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Fobiczek: a poważniej, to nic nie leczy z liberalnych bajek z mchu i paproci jak proza życia.

@Karl_Tofel: od kiedy w Polsce mamy wprowadzone w życie idee wolnorynkowe, bo chyba mnie coś ominęło? Z tego co kojarzę to z roku na rok jest coraz więcej socjalu
  • Odpowiedz
@Fobiczek: poszukaj innych lokali i zobacz jak rynek. Przede wszystkim najem w dużych miastach (Warszawa, Kraków) leży i będzie szedł dalej ku dołowi. Więc może szuka po prostu naiwniaka, żeby sobie to odbić. Sprawdź koniecznie konkurencyjne oferty i jak będzie coś w niższej cenie - uciekaj.

Wydaje mi się też, że kaucji nie może ci w taki sposób potrącić - to jest sprzeczne z prawem. Kaucja służy zabezpieczeniu roszczeń z najmu,
  • Odpowiedz
  • 18
@Fobiczek To jest śmieszne, bo to właśnie są skutki socjalizmu. To tak jakby ktoś mówił w PRLu mówił, że woli socjalizm, bo przecież przez kapitalizm nie stać go.
  • Odpowiedz
@Fobiczek: mamy obecnie banke, nie podpisuj nowej umowy!!!!!!!!!!111111111 zaraz banka peknie i bedziesz wybieral sposrod kawalerek za 500zl w centrum!!!!!!!!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fobiczek: No ale nie pomyślałeś że po prostu Cie nie stać na kawalerkę? Ja wynajmowałem pokoje dopóki nie było mnie stać na coś swojego.
Ja nie wiem, mając słabą pracę ludzie chcą żyć jak gwiazdy instagrama

@Karl_Tofel: widziałeś inflację 4%. Ale nawet jeśli, to właścicielka może podnieść czynsz i do 2500zl, najwyżej nikomu nie wynajmie.
Co tu ma do rzeczy socjalizmi kapitalizm? Państwo powinno ustalić maksymalny czynsz za 1m2? Jakiego
  • Odpowiedz
@Rizzo: wiadomo kawalerka to zycie, jak z instagrama, najlepiej, jakby mieszkał w pudelku po butach, bo tak chce ryneczek, niewolnicza mentalość XD
  • Odpowiedz