Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, pytanko od początkującego.
W mojej okolicy są dwie rekomendowane szkoły, jeśli chodzi o kursy nurkowania, jednak każda z nich oferuje inne stopnie.
Pierwsza w swojej ofercie posiada stopnie OWD (następnie AOWD, EFR, ER itd.), druga natomiast P1 (następnie P2, P3, P4) i teraz zastanawiam się, czym to się różni i co powinienem wybrać.
Z sieci wynika, że jest to głównie zależne od federacji (CMAS oraz PADI) i tak się zastanawiam, co wybrać?
Jasne, najważniejszym aspektem jest dla mnie sam proces szkolenia, jednak czy istnieją jakieś argumenty, dzięki którym powinienem wybrać konkretną federację?
Z góry dziękuję za wyjaśnienie tematu.

mariobit - Hej Mirasy, pytanko od początkującego.
W mojej okolicy są dwie rekomendow...

źródło: comment_1627293119I5ks45NIJ4XSmkXvyGsw8t.jpg

Pobierz
  • 3
@mariobit: Będziesz robił OWD. Znaczy, że wszystko jedno, która szkole wybierzesz. Obie federację są respektowane w całym świecie nurkowym a proces szkolenia jest niemal identyczny. Dopiero advanced rób gdzieś indziej niż w PADI (polecam SDI)
Najważniejszy jest instruktor, a nie federacja. Spróbuj się dowiedzieć kto szkoli i jakie ma opinie. Co do samych kursów, to z tego co pamiętam na kursie P1 jest więcej nurkowań niż na OWD. Jest też mała różnica w dopuszczalnej głębokości - P1 może nurkować do 20m, OWD do 18m.