Wpis z mikrobloga

Idzie jakoś przerobić Tribana żeby nadawał się do jazdy w bardziej wymagających warunkach - leśne drogi itp.? Sama zmiana opon wystarczy? Chciałbym przejechać trasę R10 Świnoujście-Hej, a tam podłoże do jazdy różne czasem asfalt, czasem las, czasem płyty, czasem bagno. Mam takie coś https://katalog.bikeworld.pl/2018/web/produkt/rowery/szosowe/btwin/54576/triban_520 #rower #wykoptribanclub
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4x80: Teren chyba nie jest wymagający jakoś wielce, pytanie czy szosa się nada. Mam MTB, ale leżał lata nieużywany i nie jestem jego pewien.
  • Odpowiedz
@Tortex: @4x80: w tego wchodzą bez problemu 35c każde, nawet widziałem posty na forum gejbajka o 42mm ale już czasem ocierały.

Kiedyś wrzucałem foty z 35c, tam się mieszczą jeszcze pełne błotniki.
  • Odpowiedz
@Tortex: im szersze opony tym mniejsze ciśnienie, im mniejsze ciśnienie tym większa amortyzacja. Ja śmigam na gravelu z oponami 35 po szutrach i lasach do 50km trasy i jest ok dłuższe już pewnie bym odczuwał dyskomfort na korzeniach. Gravel to nie rower w cięzki teren
  • Odpowiedz
@Tortex: z różową robiliśmy trasy po 100km po klifach, lasach i łąkach, oboje na oponach 32 bez amortyzatorów, jedynie z karbonowymi widelcami.
Jak będzie zbyt mocno telepać to obniż trochę ciśnienie. wg mnie opona 32 jest 'do wszystkiego'

Mogę ci podać model opony mojej różowej jak wrócę do domu, bardzo dobrze sobie radzi na morkym i błocie. moja opona na mokrym (kostka, kamienie) jest trochę niepewna.

Jedyne po czym nie
  • Odpowiedz
Clement Strada USH 700x32c 60TPI
nie wiem tylko jak z dostępnością bo rower ma już ze dwa lata
ja mam WTB exposure 32 ale tych nie polecam, nie czuję się pewnie ostro zakręcając na mokrym lub błocie
  • Odpowiedz
@Tortex: da radę. Jakie masz teraz opony? Spokojnie wsadzisz 35c. Ja na innym tribanie jeżdżę na 28c i po lesie daje radę, ale w bagna to żadnym rowerem bym się nie pchał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mmichal To potrzebuje tylko na tydzień żeby kilka odcinków po lesie pokonać w drodze na Hel. Boję się tylko czy z sakwami to da radę.
  • Odpowiedz
@Tortex: przecież tam są piachy :( na 32 to jest chwilami nieprzejezdne moim zdaniem i kawałki będziesz musiał ulicą jechać co nie jest problemem, bierz 35c zawsze coś lepiej

Chyba że zrobili jakąś nową ładną ścieżkę ostatnio?
  • Odpowiedz