Wpis z mikrobloga

hej #zeglarstwo, urodził się w mojej głowie pomysł na zrobienie patentu, ale nigdy nie pływałem. Wygląda to na świetny sposób na relaks i spędzenia czasu z rodziną, dodatkowo blisko natury. Czego chcieć więcej?

Moje obawy wynikają z tego, że nigdy nie byłem na łodzi i zastanawiam się czy jestem w stanie to ogarnąć - szczególnie, że na pokładzie byłbym odpowiedzialny też za dzieci, a te łodzie nie wydają się małe. W pobliżu jeziora przy którym mieszkam mogę wypożyczyć np. Mariner 24.

Czy pływanie taką Łodzią jest trudne? Czy nawet po zdobytym patencie, wypożyczenie jej i zaproszenie na nią swojej rodziny jest bezpiecznym pomysłem dla zupełnego nowicjusza?
  • 9
  • Odpowiedz
@szym0n: Jak są dobre warunki to nie jest trudne( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam pływam już ponad dekadę i często jestem takim nadzorującym prowadzenie łodzi przez mniej doświadczonych kolegów i dopiero widząc jakie błędy popełniają doprowadzając często do niebezpiecznych sytuacji uświadamiam sobie jak ważne jest doświadczenie. Zacznij żeglować i na początku postaraj się mieć własne kogoś starszego stażem a po kilku rejsach będziesz mógł bezpiecznie odpowiadać za załogę;)
  • Odpowiedz
@szym0n: zapisz się na jakiś weekendowy rejs lub zapytaj znajomego który pływa czy nie chciałby na spółkę wyczarterować łodzi i Ci pokazać co i jak. Jak Ci się spodoba to pójdź na kurs na patent. Z doświadczenia wiem, że sterowanie będąc nowicjuszem z załogą która również nie pływała może zakończyć się niemiło
  • Odpowiedz
@Adass: sugerujesz więc najpierw patent, a potem rejsy z doświadczonym sternikiem? ala jazdy doszkalające? ;)
@afromort: niestety nie mam znajomych żeglarzy, stąd też nigdy nie miałem styczności z łodziami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szym0n: jedz na tygodniowy albo najlepiej dwutygodniowy kurs na mazury. Jeśli jesteś kumaty to po nim spokojnie poprowadzisz samodzielny rejs, to nie jest czarna magia
  • Odpowiedz
@szym0n: Zależy dla kogo dla einsteina spawanie mogło być trudne, na mazurach można zauważyć po tym jak pływają inni że jest zajebiście trudne - zależy czy jesteś ułomny czy nie, są ludzie którzy do kibla nie potrafią trafić a prowadzą firmy
  • Odpowiedz