Wpis z mikrobloga

#cccam #oscam #zgemma #enigma2

Spotkał się ktoś kiedyś z takim dość nietypowym problemem z dekoderem, mianowicie pilot nie działa tak jak należy, sprawia wrażenie jakby były słabe, prawie całkowicie rozładowane baterie - czasami trzeba kilka razy nacisnąć jakiś klawisz żeby zadziałało?
Sprawdzałem z drugim takim samym pilotem i jest to samo, więc baterie i pilota raczej można wykluczyć.

Dekoder zgemma h9 twin, openatv 6.4.

Przez 3 miesiące od zakupu wszystko było ok a teraz mu nagle coś odbiło z dnia na dzień. I to bez jakiejkolwiek ingerencji w ustawienia. Na dodatek kompletnie niczego nie instalowałem.
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@parcu1: Masz multiboot, więc zainstaluj obok czyste image i sprawdź, czy problem też występuje. Jeśli będzie nadal występował, to problem jest sprzętowy, np. brudne okienko odbiornika podczerwieni, jeśli nie - software'owy.
@parcu1: tak to jest z pilotami od twin niestety, stare piloty zgemmy h9s, te co miały usb3.0 a nie wifi, były zajebiste bo nawet potrafiły z 7m złapać i to praktycznie pod kątem 180
@parcu1: Zgemma ma słabe piloty. Proponuje znaleźć jakiś stary sprawdzony i niepotrzebny pilot, wylutować diodę ir i wlutować do pilota od zgemmy. Jeśli dioda jest markowa to spokojnie można strzelać po ścianach, sprawdzone na kilku sztukach.
@cybulion: nie no to by było za proste, jest czysty raczej

@mp107: jak będę miał kiedyś więcej wolnego czasu to tak zrobię właśnie, a jaki soft polecasz obok openatv? (Myślałem nad openpli)

@Miecz12: @pawel-pirek:
Nawet jeśli faktycznie zgemma ma słabe piloty to w moim przypadku raczej nie jest to żadne wytłumaczenie bo mam dekodery w małych pokojach (odległość do 3m) więc powinno bez problemu łapać, na dodatek nawet
nie jest to żadne wytłumaczenie


@parcu1: ależ jest, to że masz mały pokój, nie znaczy że #!$%@? pilot nagle magicznie stanie się #!$%@?, ja mam 3 twiny i wszystkie mają #!$%@? piloty, więc używam tych od h9s
@Miecz12: to dlaczego u mnie na jednej h9 twin dwa (takie same) piloty działają ok, a na drugiej oba lagują?
A to nie jest czasem tak że zarówno h9s jak i h9twin mają te same piloty?
@parcu1: możliwe ze teraz mają, nie wiem, ja mam od starych h9s piloty, od tych co miały usb3.0 jeszcze, którego zdjęć w internecie znaleźć się nie da i jeden guzik ma ikonkę myszki xD
@cybulion: @mp107: @Miecz12: @pawel-pirek:

Wczoraj zainstalowałem najnowszy, czysty image (openatv 6.4) a dzisiaj problem znowu powrócił ;/. Nawet jeśli ta zgemma ma ciulowe piloty tak jak mówicie no to chyba powinno to wyglądać nieco inaczej, bo u mnie wygląda to tak że kilkanaście godzin pilot działa normalnie a nagle zaczyna lagować co objawia się tym, że żeby jakiś klawisz zadziałał to czasami muszę go wcisnąć nawet z 15
Zainstalowałem jeszcze openpli. Nie miałem czasu dłużej go protestować, ale tak przez pierwsze 5 minut to miałem wrażenie że będzie to samo... :/
cześć, dołączam do szacownego grona użytkowników, którzy mają już dość problemów z pilotem od Zgemmy. Chciałem zapytać czy coś nowego w wątku? jakieś rozwiązania sprawdzone, które Wam pomogły? ztc czytam to tylko przelutowanie diody?