Wpis z mikrobloga

#linux Na kompletny ścierwo laptop z 1gb RAMu, 1 rdzeniowym i 2 wątkowym Atomem N450 i akceleratorem graficznym Intel 3150 lepiej zainstalować Puppy czy Lubuntu? To ma być laptop tylko do otwierania przeglądarki i jakiegoś lekkiego OpenOffice (jak coś takiego istnieje)
  • 46
@incydent_kakaowy: Ja pytam z ciekawości, mam takie badziewie w piwnicy a że nigdy się nie bawiłem Linuxem to myślałem czy nie dać mu trochę drugiego życia, ale skoro mówisz że guano to chyba guano, chociaż poczekam na więcej opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@XkemotX: @incydent_kakaowy: Puppy na 1GB to zly pomysl. Lubuntu to ogolnopojety bloat. Systemd odpada, interesuja cie rozwiania alternatynwne jak runit. Gentoo odpada - kompilowanie na atomie to wieki.

Void, o ile potrafisz. Bardziej glibc, niz musl. Ewentualnie "ta najpopularniejsza dystrybucja wsrod uzytkownikow dockera na musl", ktorej nazwy zapomnialem.

jakiegoś lekkiego OpenOffice (jak coś takiego istnieje)


Libre Office, ktore nie pojdzie na tak slabym sprzecie, do .pdf zathura. Ogolnie zerknij na
Void jest tym, czego szukasz. O ile potrafisz.


@klarkia: Chodzi o użytkownika który nigdy nie miał styczności z Linuxem i umie co najwyżej skopiować i wkleić rzeczy do terminala niż samemu je wykminić, ale też musi wiedzieć gdzie szukać, RAM można zwiększyć do 2GB jak to ma jakiś sens, bo to sprawy groszowe przy DDR2. Lepiej Linuxa zainstalować na kartę SD (jeśli jest taka możliwość) czy na starym jak sam laptop
Chodzi o użytkownika który nigdy nie miał styczności z Linuxem i umie co najwyżej skopiować i wkleić rzeczy do terminala niż samemu je wykminić, ale też musi wiedzieć gdzie szukać


@XkemotX: Jezeli uzytkownik oczekuje ficzerow ze swiata prawie embedded, to daje rozwiazania prawie embedded.
@XkemotX: RaspberryPI bedzie wydajniejsze, ale tez dowolny laptop za 200zl z OLX. Mialem kiedys Nokia Booklet 3G i przysiegam, ze nie pamietam, zebym uzeral sie z wolniejszym tworem niz Intel Atom. Tutaj dodatkowo masz kosmicznie malo RAMu.
@klarkia: Wiem, dobrze zdaję sobie z tego sprawę. Ten lapek jest za darmo i tylko pytam czy cokolwiek może na nim jakkolwiek rozsądnie działać - jeśli nie to bywa, ja mam swoje urządzenia i to niejedno, po prostu przypomniało mi się że takie coś leży i myślałem czy by z tym nie poeksperymentować, ale nie chcę też tracić czasu na naukę linuxa na coś co i tak ma ledwo działać
Ja pytam z ciekawości, mam takie badziewie w piwnicy a że nigdy się nie bawiłem Linuxem to myślałem czy nie dać mu trochę drugiego życia, ale skoro mówisz że guano to chyba guano, chociaż poczekam na więcej opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@XkemotX: @incydent_kakaowy: guano, miałem w 2012 i było guano. W 2015 rekompilowałem cały system w archu na zoptymalizowanje pod ten procek i też guano.