Wpis z mikrobloga

Poszedłem do kardio, nigdy problemów z sercem nie miałem. Generalnie nawet według mojego apple watcha spoczynowy mam zawsze 60 bla bla. Aczkolwiek mam nerwice a raczej miałem uśpioną. Ostatnio miałem więcej stresu, zmiana pracy bla bla inwestycje i zacząłem odczuwać dodatkowe skurcze serca gdy zasypiałem. Ogólnie takie szarpnięcia. Tylko podczas zasypiana co jest dziwne, bo za dnia nie odczuwałem żadnych symptomów nawet jak leżałem i coś robiłem. Więc git ide na wizyte do kardiologa i ten po wywiadze z mną przepisał mi lek concor cor 5 mg czyli beta bloker na niewydolność serca (XD) oraz pregabalinę. Żadnego ekg, echo serca nic. Więc stwierdziłem, że zadzwonię do znajomej internistki po czym ona mówi, że głupotą jest brać blokera skoro puls mam w normie. Chyba najlepszą opcją będzie nie brać tych leków od niego a najpierw zrobić badania serca. Czy w takim wypadku holter ekg i echo serca styknie? #ekg #lekarz #medycyna #nerwica #pytanie #leki #kardiologia #serce
ketiow - Poszedłem do kardio, nigdy problemów z sercem nie miałem. Generalnie nawet w...

źródło: comment_1626979353oif4xcgRHDbsS7OCedsTwu.jpg

Pobierz
  • 17
@ketiow: To że tętno jest ok nie wyklucza potrzeby stosowania takiego leku. W Twoim przypadku został włączony za pewne po to, aby ograniczyć ryzyko pojawiania się zaburzeń rytmu, które lekarz pewnie podejrzewał. EKG spoczynkowe co najmniej wypadałoby zrobić, holter czy echo jeśli masz możliwość zrobić bez większych przeszkód też nie zaszkodzą. Możesz też pomyśleć o jakichś badaniach laboratoryjnych jak morfologia czy ocena stężenia elektrolitów.
@ketiow: Jeśli ogarniesz badania w niedługim czasie to lepiej bez leków, żeby nie zaburzały wyników. A jeśli Ci się nie chce tym zajmować albo będziesz musiał czekać na coś miesiące to lepiej brać.
Wygląda spoko, czy cena jest adekwatna to nie wiem, ale każde z tych badań jest w jakimś stopniu przydatne (nad holterem abpm można by się zastanowić, ale jak już jest w pakiecie to czemu nie :p)
@ketiow: ja po holterze to dostałam bo okazało się ze mam tachykardie i zlecił mi wtedy holtera ciśnieniowego (wyniki zgubił XD) i się wycofał bo stwierdził, ze to dużo kosztuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Byczku ja nerwicowiec od wielu lat właśnie się z tym tematem mierzę. Zaczeły mi się takie jazdy sercowe, jakby pauza w biciu serca i następne uderzenie to takie mocne #!$%@?ęcie. Całe te kołatania aż w gardle czuć. Ten lekarz Twój jakiś dziwny bo bez badań to lipa. U mnie diagnostyka wyglądała tak, że na przełomie miesiąca miałem kilka ekg, echo, morfologia, tsh, wątroba, krzywa cukrowa, potas, magzez. Nic nie stwierdzono konkretnie a
@krokof: tez myśle ze nerwicowe XD #!$%@? na rowerze po 100 km, imprezuje do 7 rano i jak jestem nawalony czy ćwiczę to nic nie stuka. Tylko ostatnio miałem bardzo dużo na głowie
@ketiow: no właśnie jak mnie złapała kiedyś sercowa trzepawka to pewnego razu stwierdziłem że albo ja albo zawał i pojechałem na intensywny rower, ze 30 km zrobiłem na pełnej i mi się poprawiło
@ketiow: mi kardiolg tłumaczyła że taka pauza i mocniejsze udeżenie to jest dodatkowy jakiś skurcz wyrównawczy i nomalnie ludzie mają ich do kilkadziesiąt dziennie nie odczuwają. Mi jak zacznie #!$%@?ć to mam kilka/kilkanaście na minute, towarzyszy temu paskudny niepokój i lęk co też nakręca spiralę #!$%@?