Wpis z mikrobloga

Ostrzegam przed tym wjazdem koło Opolskiej Estakady w Kraków, według przepisów możemy tutaj skręcić w prawo, jednak manewr ten jest w #!$%@? niebezpieczny. Mianowicie z tyłu za nami jadą bardzo szybko kierowcy i jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś nas walnie w dupę. Nieraz zdarzyło mi się, że kierowca hamował dość mocno, mimo mojego kierunkowskazu. Druga sprawa, to to, że tam gdzie jest czerwona strzałka #!$%@?ą rowerzyści na pełnej #!$%@? i wyskakują zza murku, np. o godzinie 16.00 bardzo łatwo w kogoś wjechać albo by on w Was wjechał. Aby tutaj skręcić, trzeba wyhamować praktycznie do 5 km/h co jest niebezpieczne bo ktoś z tyłu może Was walnąć w tyłek, a druga sprawa że nie widać przez murek rowerzystów. Więcej już tam nie skręcam. Wrzucam poglądowe zdjęcie ku przestrodze.

#polskiedrogi #policja #ruchdrogowy #krakow
j.....6 - Ostrzegam przed tym wjazdem koło Opolskiej Estakady w Kraków, według przepi...

źródło: comment_1626965955rF0Zx0irWBSdF9GsC3zQBV.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@jaca_66: to co wkleiłeś to pikuś, najbardziej przypałowy jest chyba ten wjazd na pocztę przy Katowickiej. Spora część kierowców zjeżdża na ten prawy pas by jechać na rondo i ciężko zauważyć, czy ktoś czasem nie planuje skręcić w tę uliczkę... Sam parę razy musiałem się ewakuować robiąc szybko test łosia, żeby nie ryzykować karambolem.
goferek - @jaca_66: to co wkleiłeś to pikuś, najbardziej przypałowy jest chyba ten wj...

źródło: comment_1626966134yOuFCp6p6zWw9xAh4aw58i.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
proszę też zwrócić na odległość jaka jest od końca murku do drogi...czas reakcji by zauważyć wyjeżdzającego rowerzystę i zdążyć np. zahamować w czasie... no masakra
  • Odpowiedz
@ZlyPasterz: daje migacz i zwalniam, zawsze tak robię, druga sprawa to to, że stamtąd wypadają rowerzyści którzy nie są świadomi że tam auta mogą skręcać, ten manewr w okolicach 16.30 może być zabójczy dla kogoś
  • Odpowiedz
@pilot1123: zastanawia mnie to, czemu do tej pory nikt z tym nic nie zrobił, czy faktycznie komuś musi stać się krzywda czy wypadek aby ktoś zainteresował się tym? nawet patrząc na ludzki rozsądek to od razu widać że jak rowerzysta zza tego murku wypadnie na swej kolarce a ktoś będzie skręcał to wypadek murowany...
  • Odpowiedz
czemu do tej pory nikt z tym nic nie zrobił,


@jaca_66: pewnie ruch tam jest na tyle niewielki, że rzadko dochodzi do takich sytuacji. Patrząc na okoliczny układ ulic to pewnie najłatwiej zlikwidować możliwość wjazdu w Jasnorzewskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@goferek: Ja nie mam nigdy problemu w takich momentach, zwalniam, mam wlaczony kierunkowskaz i daje wyraznie wszytkim dookola znac ze bede skrecal, a nie #!$%@? po hamulcahc na ostatnia chwile i kierunkowskaz w momencie skretu kierownicy jak robi 99% ludzi. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz