Wpis z mikrobloga

@placebo_: Generalnie np. w Kanadzie możesz palić kościoły. W Polsce bazgrać po pomnikach papieża (tego prawdziwego XD).

Natomiast nabijanie się z czyichś zaimków na Twitterze jest już niedopuszczalne. Przy czym jak popatrzysz sobie na wykop to więcej ludzi obraża kościół niż np. osoby LGBT.
To jest karalne, za to idzie się siedzieć.


@Filipterka25: A mimo wszystko obrażanie religii w Polsce jest powszechne. Więc co z tego, że jest karane tak naprawdę skoro jest dopuszczalne w społeczeństwie. Musisz naprawdę źle trafić żeby Cię za to ukarano.

To nie za bardzo, nikt za to nie poszedł siedzieć.


@Filipterka25: Na zachodzie bardzo częste są wyroki za mowę nienawiści i niemal nigdy nie dotyczy to wiary (w sensie
Na zachodzie bardzo częste są wyroki za mowę nienawiści


@CyfrowyD: Aha. Z tym, że nie.

Więc co z tego, że jest karane tak naprawdę skoro jest dopuszczalne w społeczeństwie.


@CyfrowyD: Serio się pytasz "co z tego", kiedy ludzie autentycznie idą za to do więzienia, są wywalani z pracy czy uczelni i jednoczesnie kręcisz histerię o bany na Twitterze?
Aha. Z tym, że nie.


@Filipterka25: Sprawdziłem i faktycznie trochę nie, bo widzę, że ma to związek zawsze z innymi przestępstwami.

ludzie autentycznie idą za to do więzienia, są wywalani z pracy czy uczelni i jednoczesnie kręcisz histerię o bany na Twitterze?


@Filipterka25: Przecież to samo robi cancel culture przebudzonych ludzi. Nie zgadasz się z nimi to zaszczują Cię w miejscu pracy i doprowadzą do zwolnienia. Różnica jest taka, że
Przecież to samo robi cancel culture przebudzonych ludzi. Nie zgadasz się z nimi to zaszczują Cię w miejscu pracy i doprowadzą do zwolnienia. Różnica jest taka, że obrażanie wiary jest praktycznie martwym prawem (chyba, że jak mówiłem ktoś ma pecha i trafi na pokazówkę) a bycie nękanym, bo nie chce się komuś bawić w przesadną tolerancję to realne zagrożenie dla postronnych ludzi.


@CyfrowyD: xD

Tak, bycie #!$%@? w internecie to coś
Tak, bycie #!$%@? w internecie t


@Filipterka25: Nie #!$%@? tylko wywieranie nacisku na firmę żeby taka zwolniła daną osobę. Trochę osób już cancel culture jednak zwolniło.

A ile osób siedzi w więzieniu za cenzopapy? Bo opowiadasz o tym jakby tysiące ludzi co najmniej gniły w więzieniach za memy z papieżem.
@Filipterka25: Dobra, skupię się na artykule który podesłałeś. "2016-2018 prawomocnie skazano 29 osób, w tym 11 na karę grzywny, 10 na karę pozbawienia wolności, a 8 na karę jej pozbawienia." Czyli naprawdę mało osób i tak jak pisałem wcześniej wyjątkowi pechowcy.

I też robią rzeczy które niedopuszczalne byłyby z drugiej strony. Wyobrażasz sobie ból dupy i hejt na osobę która spaliłaby np. tęczową flagę? Pewnie by została zwolniona. Z drugiej strony
Wyobrażasz sobie ból dupy i hejt na osobę która spaliłaby np. tęczową flagę?


@CyfrowyD: Która nie poszłaby do więzienia?

Z drugiej strony masz gościa który drze biblię (chociaż skoro wydarzenie było prywatne to osobiście bym wsadził do paki osobę udostępniła to z prywatnego wydarzenia) to raczej normalne, że zostanie skazana.


@CyfrowyD: No jak mówiłem - "ja móc was obrażać, wy nie móc obrażać moja religia".

Tu masz znane osoby tracące
Która nie poszłaby do więzienia?


@Filipterka25: Weź pod uwagę, że są osoby które powinny iść do więzienia a jeszcze ich tam nie ma - np. te palące ciężarówki z obraźliwymi hasłami. I tu też o dziwo sądy szły w stronę przeciwko pato fundacji, ale sprawa nie doczeka się końca, bo ktoś spalił ciężarówkę - także sami sobie zgotowaliście ten los, że za obrażanie nie katolików nikt nie siedzi (a mógłby).

Ogólnie
Weź pod uwagę, że są osoby które powinny iść do więzienia a jeszcze ich tam nie ma - np. te palące ciężarówki z obraźliwymi hasłami.


@CyfrowyD: Czemu się stawiasz w roli sądu i skąd masz pewnośc, że te osoby powinny iść do więzienia?

29 wyroków na rok dla największych debili i za poważne czyny to jest ni


@CyfrowyD: xD

Znaczy, powoli wyjasnij czemu to, ach czemu ktokolwiek powinien iśc
Czemu się stawiasz w roli sądu i skąd masz pewnośc, że te osoby powinny iść do więzienia?


@Filipterka25: Bo niszczenie mienia to przestępstwo? W dodatku niszczenie mienia przez podpalanie to wyjątkowo głupie przestępstwo, bo naraża życie innych.

Znaczy, powoli wyjasnij czemu to, ach czemu ktokolwiek powinien iść do więzienia za zniszczenie jego własnej biblii?


@Filipterka25: Jeżeli robi to ostentacyjnie na pokaz w miejscu które, choć przypadkiem, stało się publiczne to
Bo niszczenie mienia to przestępstwo?


@CyfrowyD: Jeżeli jesteś co do tego przekonany, że to zawsze jest przestępstwo, to nie za bardzo znasz nasze prawo.

Wariat w ikei na którego nikt nie zwraca uwagi, bo każdy go pewnie uważa za jebniętego tak.


@CyfrowyD: No widzisz, a pracodawca ma obowiązek trzymać #!$%@? psującego atmosferę? Niby dlaczego?

Liczba wyroków którą pokazałeś dla mnie to jest nic.


@CyfrowyD: Teza o tym, że nie
...to już nie teza, to fakt.


@Filipterka25: Prawdopodobnie oznacza jakąś teoretyczną sytuację.

Wiesz, wasi ideowi poprzednicy - staliniści - niekiedy wsadzali do więzień za to, że ktoś rybę w gazetę zawinął, jeżeli na stronie była podobizna Stalina.


@Filipterka25: Ty sobie zdajesz sprawę, że nie rozumiesz podstaw ideologii i historii? Staliniści mogą być co najwyżej protoplastami lewicy. Dla nich jest to ideowy poprzednik. Jeżeli uważasz mnie za prawaka to musiałbyś mnie