Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Kurła mać, mirasy jest problem albo może mi się wydaje, że jest problem

Otóż karaczany tureckie niby można trzymać odkryte jednak co z osobnikami doroslymi, które teoretycznie potrafią latać?

Teoretycznie czytałem, że nie jest to lot tylko takie szybowanie, a to w sumie oznacza, że taki #!$%@? będzie mógł mi wyskoczyć z pojemnika i poszybować czy nie?

No i pojawia się jeszcze jeden problem, jak już dostrzegam u niektórych osobników skrzydła to oznacza, że te bulwy się będą rozmnażać, a ja mam dziurki wentylacyjne zrobione dość nisko gorącym śrubokrętem, a to oznacza, że taki mały turek będzie mógł se wyjść

Ehh, same problemy, znowu kupić nowy pojemnik, zrobić wentylację wyżej, przełożyć te gówniaki(najgorsza część)

#terrarystyka #owady
  • 5
@Anty_Chryst: turki składają ooteki, z których dopiero po kilku tygodniach wylęgają się małe karaczany, wiec wyciągając ooteki przy sprzątaniu nic ci nie wyjdzie przez niska wentylację
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anro_: ale zobaczę to gołym okiem? Ja tam w sumie prawie nie sprzątam. Wyciągam jedynie ich miskę na którym było żarcie, czyszczę i daję nowe ¯\_(ツ)_/¯ no i jeszcze ta tektura po jajkach ale to też raz na miesiąc