Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pożyczyłem koledze 20 kafli (kilkanaście pożyczek na przestrzeni kilku lat). Rozmawiałem z prawnikiem na temat odzyskania tego. Kazał zgłosić się do urzędu gminy w celu ustalenia danych dłużnika i wysłać przedsądowe wysłanie do zapłaty. Problem jest taki, że mieszkam za granicą - utrudniona korespondencja z urzędami, oraz mam sporo innych rzeczy na głowie i nie mam czasu czytać miliona artykułów na temat jak wypełniać wnioski. Czy jest jakaś firma która specjalizuje się w takich rzeczach? Jako dowody mam przelewy przez transfergo i rozmowy z fb.

#prawo #dlugi #pozyczki #windykacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f5d252072fc8000a3aea73
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: przerabiałem temat nie ma takiej firmy. To znaczy kazdy kase przytuli ale nie pomoże.

Ja bym z urzędem sie nie bawił tylko wysłał na ostatni znany ci adres list polecony z potwierdzeniem odbioru.
Jak odbierze i pewnie do sadu sprawa to proces cywilny. Pytanie czy ma jakieś nieruchomości ale to juz prawnik powinien wiedzieć jak to sprawdzić.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja mogę odzyskać pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°) np. sprobuj zrobić stronę internetową takie jego portfolio np. januszkowalski.pl i tam jego twarz, linki do facebookow itp. przyblizona lokalizacja zamieszkania i napis "OSZUST" i kwota na ile oszukał. Potem wysylasz do kazdego znajomego w typie, cześć, prowadzę bloga o moich oszustwach link.pl. wypozycjonowac i jak wpisze sie jego imie nazwisko w google to bedzie ze oszust. Dla
@SupreminTHC: Myślałem o tym, ale nie kręcą mnie takie zabawy. Za dużo można sobie narobić problemów jak coś pójdzie nie tak. Myślałem też o wersji japońskiej - wynajęcie kolesia z megafonem który chodzi za dłużnikiem i wykrzykuje ludziom nowiny na temat jego niewypłacalności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednak póki co lepszym sposobem wydaje mi się droga sądowa.
@apneawykopek: droga sądowa? Włóczenie się z 2 lata i nie wiadomo czy odda. Wolę stronę portfolio. Z reguły oddawali już na nastepny dzień za usunięcie strony a jeden oddał na samą informacje, że będzie takie coś robione. Ulotki w gratisie. Najgorsze dla wielu ludzi jest co inni pomyślą,
@apneawykopek: do żony mało skuteczne. Pomyśl jakby dac ich wspolne zdjecie i strzalke na niego ze oszust i puscic w eter zeby jak najwiecej osob z jego i jej otoczenia widzialo, praca, koledzy, kolezanki, strona www, stworzyc drugiego fejsa i zapraszac jego znajomych i jak zaprosisz wiekszosc to dodajesz zdjecia itp. zona sie #!$%@? ze jeszcze ona bedzie pokazywana z oszustem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zajebiozaur: Jak będziesz następnym razem w Polsce i będziesz miał z nim kontakt, to pogadaj z nim po ludzku, że chcesz tylko, żeby ci podpisał kwit, że od ciebie to pożyczył, spisz go z dowodu i weź potm na niego pare kredytów przez neta. :)

Tak, wiem, trochę naciągane, ale ma prawo się udać. :)

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua