Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#informatyka #komputery #hardware #tarnow
czesc. wczoraj normalnie wylaczylem kompa, dzis rano go odpalam i po ok. 10minutach sam się wyłączył po czym wyświetlił się błąd "USB Device over current status detected System will shut down after 15 second", odłączyłem wszystkie urządzenia na USB, odłączyłem przednie porty ale nadal to samo. wyciągałem baterie biosu na kilka minut, czyściłem CMOS zworką i nadal to samo. jedyne to udało mi się zdiagnozować to uszkodzoną wieżę (czy jak to się tam nazywa) z USB. Na płycie są 3 takie wieże, pierwsza to 2x USB 2.0 + PS/2, druga to 3x USB 3.0 + HDMI, trzecia to 2x USB 3.0 + Ethernet, gdy podłącze klawiaturę do pierwszej lub trzeciej wiezy to przy odpalaniu pc zaświecą się ledy, gdy jest podłączona do drugiej wiezy to nic nie zaświeci. zostaje chyba tylko serwis.
jak ktoś jest z tarnowa to prosiłbym o polecenie jakiegos serwisu
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: nowa płyta (ta sama, która mam) to koszt minimum 260zl, na necie znalazłem jakis cennik, cena wymiany portu USB to koszt 60zl,pytanie czy taka wieża też byłaby za 60zl, przejadę się chyba z kompem do jakiegoś serwisu i podpytam.
@Radysh watpie, że mogło się tak stać ale już sprawdzam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: pisałem w poscie, odłączyłem ale dalej jest to samo
jedyne co zostawiem podłączone to monitor i zasilacz, no i oczywiście na płycie głównej dyski, procesor, karta graficzna, ram
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ronin223: właśnie byłem tam jakos 2h temu, wieżyczką z USB do kupna tylko w Chinach za 80zl. jeszcze mam na gwarancji, napisałem do msi z zapytaniem o gwarancje ale i tak chyba kupie nową a jak ta wróci naprawiona z gwarancji to ją sprzedam bo komputer potrzebny :P
  • Odpowiedz
@RobiS: na płycie padł o ile masz szczęście jeden z układów zabezpieczajacych esd. W najgorszym przypadku padł chipset.
W ogóle to jaki model płyty?
  • Odpowiedz