Wpis z mikrobloga

Ponieważ postanowiłem się obijać w pracy to pozwolę sobie opisać niedawną próbę oszustwa telefonicznego, którą zostałem zaatakowany. Dzwoni koleś, akcent wschodni, mówi, że reprezentuje mój bank i jest z oddziału Cyber-bezpieczeństwa (czy czegoś podobnego) i mówi, że z mojego konta właśnie próbowano wysłać przelew na 500zł do kogoś o imieniu Jan Kleszcz (czy tam inne losowe nazwisko) i czy to ja dokonałem tego przelewu. Dokładnie taką samą sytuację z trzy tygodnie temu miał kolega z biura, więc wykorzystałem przewagę nad ciulem i odpowiedziałem, że owszem, ja robiłem ten przelew.
Cisza jaka zapadła po drugiej stronie słuchawki nawiązywała do bezradności studenta na egzaminie ustnym. Po kilku sekundach dopytał jeszcze raz czy na pewno do Jana Kleszcza, co potwierdziłem, bo PRZECIEŻ TO MÓJ ZNAJOMY.
Po kolejnych kilku sekundach zirytowanym głosem zapytał czy w takim razie współpracuję z oszustami. Odpowiedziałem, że owszem, nawet z jednym teraz rozmawiam.
Niestety rozłączył się i przerwał mi wyśmienitą zabawę, ale polecam uważać na ten numer telefonu - 815 356 060. Internet potwierdza wiele prób wyłudzenia dostępu do telefonu przez link do aplikacji, który owy jegomość wysyła. Jakaś baza danych wyciekła/została sprzedana bo i u mnie i u kolegi znał nasze imiona i nazwy banków w których mamy konta.
#oszukujo #heheszki #trolling
  • 9
  • Odpowiedz