Wpis z mikrobloga

@Nieszkodnik i ich izby orzekają w sprawie innych sędziów?
Ich zadania są stricte polityczne i walą w niezależność sądów i tu jest całe clue imprezy.

Głównym zadaniem Izby Dyscyplinarnej jest rozstrzyganie spraw z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów i prokuratorów, a także przedstawicieli innych zawodów prawniczych. Izba rozpatruje wnioski w sprawie wyrażenia zgody na pozbawienie wolności lub pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego. Do jej właściwości należą również wszelkie sprawy z zakresu prawa
  • Odpowiedz
które konkretnie?


@rybsonk: łap całą analizę:

Zasada pierwszeństwa prawa unijnego – uwagi ogólne

Zasada pierwszeństwa prawa unijnego przed prawem krajowym nie wynika bezpośrednio z traktatów, ale z utrwalonego na przestrzeni niemal 60 lat orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (funkcjonującego wcześniej jako Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot
  • Odpowiedz
i ich izby orzekają w sprawie innych sędziów?

Ich zadania są stricte polityczne i walą w niezależność sądów i tu jest całe clue imprezy.


@xkajteqx: a to zależy. W takiej Francji sędziowie odpowiadają przed polityczną Radą Stanu (pełni funkcję kontrolną wobec działań administracji i jest najwyższym organem sądownictwa administracyjnego. Podlega formalnie premierowi, członkowie są mianowani dekretem Rady Ministrów na wniosek ministra sprawiedliwości - wyobrażasz to sobie w Polsce?), we Włoszech sędziów sądzą posłowie - to nie jest upolitycznienie?

Zupełnie inaczej jest we Francji. Tam sędzia nie jest urzędnikiem państwowym, a dyscyplinarnie odpowiada przed
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Teksty totalnej opozycji że właśnie wyszliśmy z UE są ultra głupie. Nigdy nie byliśmy tak blisko UE jak dzisiaj po przyjęciu funduszu zadłużenia.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: czytam sobie komentarze pod tym wpisem, połowa ludzi broni PiSu, "UE nie bydzie nam muwić co mamy robić!!!! HURRA HUSARIA!!", "we Francji też niszczą trójpodział władzy, a w Teksasie pierdnął murzyn, dlaczego UE szkaluje Polaków?????".
Ja #!$%@?. Myślałem że to tylko bezzębna hołota po 70tce się łapie na propagandę PiSu pod tytułem "jesteśmy bezzasadnie prześladowani przez wielką, złą Unię Europejską". A ja głupi myślałem żeby kupywać mieszkanie w tym kraju.
  • Odpowiedz
a to zależy. W takiej Francji sędziowie odpowiadają przed polityczną Radą Stanu (pełni funkcję kontrolną wobec działań administracji i jest najwyższym organem sądownictwa administracyjnego. Podlega formalnie premierowi, członkowie są mianowani dekretem Rady Ministrów na wniosek ministra sprawiedliwości - wyobrażasz to sobie w Polsce?), we Włoszech sędziów sądzą posłowie - to nie jest upolitycznienie?


@Nieszkodnik: A w Chinach są wybierani tak jak w Polsce. Mogę tak powiedzieć bo nie udowodnisz mi
  • Odpowiedz
A w Chinach są wybierani tak jak w Polsce. Mogę tak powiedzieć bo nie udowodnisz mi że tak nie jest.


@Moisze: ale Chiny nie są członkami UE, a Francja i Włochy tak - czaisz różnicę, czy to dla ciebie za trudne?
  • Odpowiedz
@Quzin: Przecież tu chodzi o to, że orzekł o tym marionetkowy upolityczniony trybunał konstytucyjny Julii Przyłębskiej wybrany przez PiS, a nie o sam wyrok. Serio nie widzicie, że trójpodział władzy w Polsce się skończył? Nie ma już demokracji w Polsce.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Ten gość to jedna z największych szmat. Jego działania zniweczyły samodzielność energetyczną EŚ. Służył Moskalom teraz służy nowemu mocodawcy.
  • Odpowiedz
ale Chiny nie są członkami UE, a Francja i Włochy tak - czaisz różnicę, czy to dla ciebie za trudne?


@Nieszkodnik: No ale jeśli chcesz mieć tak wybieranych sędziów jak państwo totalitarne to proszę xD Widzę że ty nie skumałeś
  • Odpowiedz
No ale jeśli chcesz mieć tak wybieranych sędziów jak państwo totalitarne to proszę xD


@Moisze: więc twierdzisz, że Francja i Włochy to państwa totalitarne, ponieważ sędziów sądzą tam politycy, lub osoby wyznaczone przez nich?
  • Odpowiedz
więc twierdzisz, że Francja i Włochy to państwa totalitarne, ponieważ sędziów sądzą tam politycy?


@Nieszkodnik: Nie, twierdzę że możesz tu napisać każdą głupotę a my tego nie zweryfikujemy xD Tak jak ty mojej głupoty o Chinach
  • Odpowiedz