Wpis z mikrobloga

Przypominam, że aktualnie za mniej niż 5 zł miesięcznie można przestać łysieć. Niestety większość tego nie wie i będzie musiało nieświadomie żyć z łysiną nawet nie wiedząc, że łatwo było temu zapobiec.
#zakola #przegryw #finasteryd
  • 82
  • Odpowiedz
A ze swoimi kompleksami to leć na terapię chłopie.


@kemilk91: "chłopie", gdybym miał kompleksy, to bym garściami łykał wasz gówniany produkt handlowy i płakał, że nie odrosło (bo nie odrośnie, przecież to i tak gówno daje na to, co już wypadło). Golę się na zero, jestem na szczęście zdrowy i nie muszę się martwić o efekty uboczne, bo nie biorę czegoś, co i tak by mi nic nie dało (ale za
  • Odpowiedz
@kemilk91: No ja wiem, że tylko "xD" Ci zostało, bo argumentów nie masz żadnych.

Łap więcej:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32317131/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30301703/

tego jest od groma, na pewno wszyscy robią sobie jaja i czarny PR uprawiają, wykpek kemilk91 i userzy z reddita powiedzieli, że działa i jest bezpieczne, o cholera, to musi działać, bo to k*rwa profesorowie medycyny są i wiedzą co mówią! artykuły kłamią, a jak się fakty nie zgadzają, to tym gorzej dla
  • Odpowiedz
post finasteride syndrome nie istnieje


@dziewczynaocet: Dlatego powstają prace nazwane "post finasteride syndrome". Bo nie istnieje. OK. Logika level expert.

te badania nie są nawet prowadzone na pacjentach xD to interpretacja prac naukowych o inhibitorach 5ar wystarczy to przeczytać


@dziewczynaocet: są prowadzone na pacjentach, po prostu nie wszystkie i nie chce mi się wklejać każdego badania, masz, "wystarczy poczytać":

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22789024/ próba na 54 pacjentach z efektami niepożądanymi po finie

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21418145/
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: zgadzam się z @kemilk91 , twoje posty są pisane w ten sposób, że sprawiają wrażenie jakbyś po prostu miał kompleksy z powodu łysej glacy i za wszelką cenę próbował odwieść innych od finasterydu i szansy na utrzymanie czupryny.

Ok, finasteryd u jakiegoś procenta osób daje skutki uboczne, może i u jakiegoś jeszcze mniejszego odsetka skutki uboczne mogą zostać na dłużej - ale czy to jest powód, żeby za wszelką cenę
  • Odpowiedz
za wszelką cenę


@herek22: nie dramatyzuj. Po prostu warto zrobić sobie rachunek sumienia i tyle. "czy mam jeszcze dość, by było warto"? "czy zależy mi na włosach aż tak, by zaryzykować" ? jak 2x tak, to kupuj i łykaj.

Szansa jest naprawdę niewielka, a jeżeli rozsądnie podejdziemy do tematu (zbadamy hormony przed kuracją, a także ocenimy swój stan zdrowia związany z hormonami - czy nie mamy gino albo lipo, czy nie
  • Odpowiedz
Finasteryd blokując konwersję do DHT po prostu powstrzymuje dalsze wypadanie. Czyli utrzymanie obecnego stanu co najwyżej.


@TypowyZakolak: nieprawda, finasteryd u około 80% przyjmujących powoduje zatrzymanie łysienia, a u 66% odrost dzięki odwróceniu minaturyzacji mieszka włosowego. Jest dużo zdjęć na necie z odrostem nawet na poziomie Norwood 5 > Norwood 3 po stosowaniu dłużej niż rok

Z tymi badaniami to jak najbardziej trzeba przyjmować wszystkie informacje, również te które stawiają lek w
  • Odpowiedz
Jest dużo zdjęć na necie z odrostem nawet na poziomie Norwood 5 > Norwood 3 po stosowaniu dłużej niż rok


@feegloo: i dlatego obaj dermatolodzy, u których byłem, jasno podkreślili mi, że finasteryd nie spowoduje żadnego odrostu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja najcudniejsze efekty każdego leku widziałem w sieci, ziomuś, tylko lekarz mówił mi co innego. W necie jest dużo bzdur i efektów działań handlowych producenta, musisz
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: ja nie "bronię" finasterydu bo to głupie bronić leku

Zaburzenie libido czy erekcji po finie jak najbardziej istnieje. Jedyne co dziwne to dużo wykluczających się badań, pomimo ślepych testów.
Z jednych wynika, że permanentnych zaburzeń dostało 20%, ale było przeprowadzone na grupie ~50 osób. Z innych, że jednak 1%, dodatkowo 99% permanentych zaburzeń jest odwracalnych po zaprzestaniu brania.

Mój wniosek jest taki, że każdy ryzykuje za siebie i jeśli chce
feegloo - @TypowyZakolak: ja nie "bronię" finasterydu bo to głupie bronić leku

Zab...

źródło: comment_1626598215OqXnQP2dAolHAwHiFw6SvC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Zdjęcie z reddita jakiegoś randoma


@feegloo: właśnie dlatego, że jest to random, to wiesz - producent anonimowo sobie wrzuca takie foty na reddita i potem leci to w świat linkowane na prawo i lewo. Ja w ogóle nie zwracam na takie rzeczy uwagi bo to normalne praktyki producentów farmaceutyków. Liczy się to, co wychodzi w badaniach i co rekomendują lekarze. Być może istnieje efekt, o którym mówisz, ale najwyraźniej środowisko medyczne
  • Odpowiedz