Wpis z mikrobloga

@Lutniczek: Wojsko mongolskie - składa się w głównej mierze z kawalerii i konnych łuczników.
Wykorzystują taktykę okrążania przeciwnika i strzelania doń z łuku.

Nie rozpoznaję herbu pańskiego kraju i nie mogę ocenić jakiej kultury masz postać by stwierdzić jakimi dysponujesz jednostkami (ale na pewno jest to państwo feudalne) celem utworzenia taktyki do przeciwstawienia się wojskom mongolskim.

Być może to jest wina moda, a swoją drogą to mnie zaciekawił, bo też chciałbym
@Lutniczek: Aha, i jeszcze jedno - Mongołowie są z grupy kulturowej ałtajskiej i musisz się wystrzegać jak ognia brania udziału w walkach na terenach równinnych jak wspomniałem jeszcze z jednego powodu.

Na terenach równinnych jak jakimś cudem uda ci się doprowadzić do walki w zwarciu, to oni potrafią przeprowadzić pozorowany odwrót i zrobić zasadzkę, co ma dość spore bonusy do ataku jednostek przeciwnika - ale najgorsze jest to, że po tej
@Lutniczek: Hmm, zdaje sobie kolega sprawę, że wysyłanie podarków mongołom niema kompletnie żadnego znaczenia w powstrzymaniu inwazji?

Powodem inwazji są na pewno powody ekonomiczne, polityczne czy religijne i by tych powodów było mniej, to trzeba zmniejszyć ilość różnic jaka was dzieli.

Jeśli chodzi o powody polityczne, to wszelakie roszczenia de jure się tutaj zaliczają - ale nawet oddanie im ziem, do których mają prawdo de jure może nie wystarczyć do powstrzymania
@maniek50005: Temudrzyn jak dostaje Imperium Mongolskie to dostaje dodatkowo 115000 wojska, zrobił na mnie trzecią inwazje i zostało mu już 60k więc za 5 inwazji później może go pokonam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja natomiast mam 50k wojska, głównie lekka piechota i dużo łuczników,
on na razie nie atakuje nikogo, tylko mnie