Wpis z mikrobloga

Mam plagę #krocionogi na podwórku. Wchodzą na elewacja i do budynku.
Mam oprysk, ale jak umierają to w ilości hurtowej i codziennie muszę sprzątać z kostki +/- 100 krocionogów co zajmuje sporo czasu. Wpadłem na pomysł, żeby kupić jakieś narzędzie do ich zbierania. Mieszkam przy lesie i to jest zmora...

Dmuchawa / Odkurzacz do liści ich nie wciąga, może odkurzacz do popiołu? Co polecacie do 200 zł?

#ogrodnictwo #dom #krocionog #las #robaki #przyroda #ogrod
kreatynamonohydrant - Mam plagę #krocionogi na podwórku. Wchodzą na elewacja i do bud...

źródło: comment_1626293765V0TOK8TtSxca0N732B9rk8.jpg

Pobierz
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kreatynamonohydrant: a na to można łowić ryby? Weź to pakuj do słoików i sprzedawaj, pieniądze same Ci się #!$%@?ą do kieszeni. Wszystko jest miarą perspektywy, a zła karta może w odpowiednim zagraniu być dobrą kartą. ( ͜͡ʖ ͡€)
@kreatynamonohydrant:

https://www.krakow.pl/informacje/6441,27,komunikat,jak_sobie_radzic_z_krocionogami__.html

Jak zatem radzić sobie z obecnością tych niechcianych gości? W okresie wędrówek krocionogów, a więc od maja do lipca, zaleca montowanie na ścianach budynków, na wysokości około 10 cm, odwróconych rynien lub innych profilowanych listew o gładkiej powierzchni. Wokół budynku można wkopać niski ekran ze sztywnej, gładkiej folii. Jego płaszczyzna powinna być lekko pochylona na zewnątrz i co najmniej o 10 cm przewyższać poziom gruntu lub trawnika, a ewentualne