Wpis z mikrobloga

Pytanie do studentów i kandydatów na #pk, jakie były progi podczas pierwszej kwalifikacji w tym roku na matematykę i matematykę stosowana? Czy wraz z każda kolejna tura ten próg spada? Jest napisane ze w tamtym roku progi były 80 i 92 punkty a teraz są o jakieś 20 punktów wyższe niż rok temu, zastanawiam się czy to przez to ze to dopiero początki rekrutacji czy poprostu 02 to mądrzy ludzie. #politechnikakrakowska
  • 9
  • Odpowiedz
@Matematyk69:
Informatyka stacjonarna - próg przyjęcia 172 pkt.

Informatyka niestacjonarna - próg przyjęcia 102 pkt.

Matematyka ogólnoakademicka - próg przyjęcia 104 pkt.

Matematyka stosowana - próg przyjęcia 120 pkt.
  • Odpowiedz
Myśle, ze tak ale to raczej kwestia dosłownie kilku punktów plus cięzko coś przewidywać, na pk w tym roku progi na matematykę wzrosły o 24 pkt czy 28 pkt a więc to ogromna róznnica
  • Odpowiedz
@shikatema: No właśnie jestem zdziwiony tym wzrostem bo w poprzednich latach były progi na poziomie 80-90 punktów, a tu taki skok i myślałem ze jest to kwestia tego ze rekrutacja trwa do września i dużo osób zrezygnuje z tych studiów
  • Odpowiedz
@Matematyk69: Jestem studentem matematyki stosowanej, z tego co mi wiadomo, to rok temu było około 45% z rozszerzenia potrzebne by się dostać, ale to był odgórny limit ustanowiony przez politechnikę, podobnie jak 40% z matematyki akademickiej. Z tego powodu praktycznie każdy kto miał więcej procent niż te progi to się dostał. W tym roku pewnie "wzrosło zainteresowanie", być może spowodowane tym, co @Aleksander011 napisał.
  • Odpowiedz