Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób obeznanych w temacie #kawa i #ekspresdokawy

Co sądzicie o takich ekspresach:

1) Melitta Passione OT F53
2) Melitta Barista T F83
3) DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B
4) DeLonghi ECAM370.95.B Dinamica Plus

Lub ewentualnie co innego możecie polecić w budżecie ok. 2,5k.

Szukam jakiegoś ekspresu do użytku domowego, ok. 4-6 kaw mlecznych dziennie, kawy czarne raczej sporadycznie.

#kiciochpyta
  • 7
@MG78: jak planujesz robić tyle kawy z mlekiem, ważny jest system i to jak można utrzymać go w czystości, z różowym w zeszłym roku kupiliśmy Siemens EQ.6 plus s400 i fajny ekspres, bardzo łatwo można go utrzymać w czystości, pianka też zacna.

edit: zwróć sobie jeszcze uwagę z gdzie będzie stać bo tu chodzi o wygodę dolewania wody do zbiornika. U nas niestety mógłby być z prawej strony, ale jest jak
@MG78: aż muszę zacytować siebie sprzed 2 miechów:

"nie byłes na forum kawy i ekspresów XD

nawet nie musiałem konta zakładać, gość zadał identyczne pytanie jak ja chciałem: jaki ekspres automatyczny 2,5k
Odpowiedzi:
"tu nikt nie używa automatów"
"kolego, weź kolbowy, nauczysz się czegoś"
"żaden automat nie robi takiej kawy jak dobry ekspres kolbowy"
"kup młynek za 500 zł a za resztę dobre ziarno, podziękujesz mi" (XDDDD)
"zastanów się nad kolbowym
@Seraphiel: @Kulek1981: @czytam_komenty_arka93298_dla_beki: @Tomekkku: Dzięki za rady! Ostatecznie wybór padł na opcję numer 2 bo akurat była spoko promka na niego i to był mój faworyt z całej listy - Melitta Barista T F83

Kolbowe są spoko ale do użytku domowego i biorąc pod uwagę, że pijemy głównie mleczne kawy, a zależy mi przede wszystkim na optymalizacji czasu odpada. Dlatego też nie wziąłem DeLonghi (rodzicom kupiłem jakiś czas
a zależy mi przede wszystkim na optymalizacji czasu odpada


@MG78: nie wiem skąd się wziął ten mit o tym, że ekspres automatyczny jest szybszy. W określonych warunkach jest wygodniejszy. Przy tych tanich pierdzikach za 2500-3000zł jest całkiem sporo pracy. Generalnie za 2500zł nie złożysz jakiegoś ultra fajnego zestawu kolbowego, szczególnie nówki, ale zapewniam cię, że czyszczenie i dbanie o ekspres kolbowy + młynek jest zdecydowanie łatwiejsze niż o automat. Tylko na
@MG78: btw. sporo znajomych ma EQ6, sam polecałem dwójce z nich albo właśnie Nivonę i to moim zdaniem najrozsądniejszy wybór. Tylko się zaopatrz w jakiś filtr do wody albo kupuj źródlaną + dobry odkamieniacz.