Wpis z mikrobloga

Relacja 57, Dzien 186, Do parapetówki 39 dni, Koszt obecny 187 000 zl

Szanowni Państwo, dziś relacja będzie krótka - więc przynosimy piwo i nastawiamy się na szybkie picie :)

Dziś zakradniemy się od tyłu i będziemy podglądać co dalej działo się z elewacją. Pamiętacie, ostatnio skończyliśmy na "zaciągnięciu" siatki na styropian. Pora na ciąg dalszy.

klik

Po wyschnięciu zaprawy, elewację trzeba było zagruntować ( ta biała część ). Podobnie jak w przypadku farby, chodzi o to, żeby tynk lepiej trzymał się podłoża. Po zagruntowaniu, pora na instalację parapetów

klik

Zostały one wygięte z blachy, przez ekipę naszych sprawnych dekarzy. Następnie wykonujemy sam montaż:, nacinamy styropian i wkładamy parapet, uszczelniając styki pianką.

klik

klik

klik

Warto to zrobić przed tynkowaniem, bo wtedy trudno byłoby wykonać styk, przy wycinaniu mogłoby coś odprysnąć - a tak, naszym jedynym zmartwieniem będzie to, żeby nie upaćkać parapetu tynkiem :] ... a skoro o nim mowa:

klik

klik

Kupujemy gotową zaprawę tynkarską i nakładamy packą, podobnie jak w przypadku tynków wewnętrznych. Tu mała uwaga:. Na rynku jest bardzo dużo typów tynków: mineralne, akrylowe, silikatowe, silikonowe, akrylowo - silikatowe, silikatowo - silikonowe itd. Jedne trzymają kolor inne są mniej podatne na pękanie, jeszcze inne są barwione w masie, a jeszcze inne są podatne na rozwój pleśni i grzybów itd. Co zrobić żeby nie zgłupieć?

w 99% przypadków sprawdzą się tynki silikonowe. Kropka. Trzymają kolor, nie pękają, nie rosną na nich grzyby i pleśnie. Dodatkowo są najdroższe ze wszystkich tynków. - no ale koszt samej wyprawy jest tylko ułamkiem ceny całej elewacji - więc moim zdaniem nie warto oszczędzać. Mamy już tynk i pacę - więc tynkujemy!

klik

klik

Obrabiamy parapety... i można rozbierać rusztowanie.

klik

Ta - dam. Elewacja nabiera wyglądu.

klik

W części na dole, gdzie jeszcze nie ma styropianu, będzie położona szalówka drewniana, ale to będziemy mogli wykonać już bez rusztowania. Oczywiście, gdyby dekarze zechcieli, mogliby skorzystać z rusztowania i założyć obróbki - nie zdążyli - ich pech :) , jutro bedą musieli ciągnąć drabiny.

klik

klik

Mam jeszcze kilka widoków z dystansu... i na dziś kończymy prace.

klik

klik

Koszt zwiększył się o 2000 zł, wykonanie przyłącza gazowgo, czyli to co robiliśmy ostatnio. W deszczu. Do tego dojdą jeszcze koszty przyłącza wod - kan. Bedzie to około 4k, ale jeszcze nie jest zapłacone - więc na razie nie doliczam.

Widok od frontu się nie zmienił, więc dla deozrientacji, na koniec zdjęcie z tyłu :) Ahoj!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem
irecky - Relacja 57, Dzien 186, Do parapetówki 39 dni, Koszt obecny 187 000 zl



Sza...

źródło: comment_30E7xhaCdyQFfJclEN07GmOS0Cflajdd.jpg

Pobierz
  • 42
@irecky: Tył domku - bomba i ciemna blacha na ścianie świetnie pasuje, zarzuć zdjęciem tyłu tylko od drugiej strony, żeby było widać ścianę z blachy i tył domu, w następnym wpisie jak możesz ;)
Masz źle zamontowane parapety. Ta część co jest przy oknie powinna być wsunięta w okno. Tutaj widać co mam na myśli.


@Fheat: Tak, masz rację. Tylko zauważ, że okna balkonowe mają gruby profil dolny i stoją bezpośrednio na posadzce. Obróbki nie ma więc gdzie wsunać. Pozostaje dojście "na styk" do okna i uszczelnienie krawędzi silikonem.
patrząc na koszty kupna mieszkania w mieście 80 metrów. za 400.000 budowa swojego domu wydaje się być ciekawym pomysłem :)


@bartov: nawet bardzo ciekawym. Lekko licząc uzyska się metraż x2 w tej samej cenie.
... i jeszcze apropos blachy na ścianie, zdjęcie jest w tym wpisie :)


@irecky : Tak, zauważyłem napisałem komentarz zanim przeczytałem wpis

Jeszcze co do okien, są od podłogi tak? A jak z ich otwieraniem, są tylko uchylne czy w ogóle się nie otwierają?
@michal__q: Tak, a dodatkowo takie są przepisy. Kazde okno osadzone niżej niż 85cm nad posadzką musi mieć balustradę. O ile przy domkach mogłoby to jeszcze "przejść", bo nadzór budowlany rzadko przychodzi na odbiory, to przy pozostałych budynkach, takie barierki zawsze są wykonywane.