Wpis z mikrobloga

po dodaniu jakiegos zasobu powiniem go tylko dodac lokalnie do tablicy (to co mi zwroci POST), czy powinienem po udanym zapytaniu pobrac ponownie cala tablice? myslalem, ze ten pierwszy sposob, zeby oszczedzic zapytanie, ale ktos mi powiedzial, ze moze byc tak, ze ktos w miedzyczasie doda jakis zasob i wtedy ja go nie bede widzial

#javascript #react
  • 12
  • Odpowiedz
@lobo: mam tylko lokalnie dodac to co zwroci POST, czy po udanym POST zrobic GET zeby zlapac to co w miedzyczasie mogli inni dodac? xD
  • Odpowiedz
@lobo: Jeśli dobrze rozumiem to użytkownik w aplikacji dodaje jakiś zasób, który jest też synchronizowany z serwerem. OP pyta czy po dodaniu zasoby przez użytkownika powinien go tylko lokalnie dorzucić do tablicy (w której znajdują się już wcześniej istniejące i pobrane z serwera zasoby tego samego rodzaju), czy pobrać ponownie całość.
  • Odpowiedz
@wybacz: Pamiętaj, że im precyzyjniej napiszesz pytanie tym lepszą uzyskasz odpowiedź. Mnie strasznie wnerwia kilku devów u mnie w zespole którzy nie potrafią opisać swojego problemu. Komunikacja jest jedną z najważniejszych rzeczy.

Powinieneś to opisać na zasadzie

Mam na stronie tablicę zawierającą dane użytkowników (dla przykładu) i formularz tworzący nowego użytkownika. Czy po stworzeniu nowej osoby tym formularzem powinienem:
-pobrać na nowo całą tablicę osób i ją wyświetlić bo ktoś mógł stworzyć w międzyczasie
  • Odpowiedz