Wpis z mikrobloga

@siepan:
1. To nie jest z holandii tylko idzie pocztą holenderska z chin
2. Jest zatrzymana...bo jest z chin
3. To nie paczka tylko list

Idzie to Poznania bo możliwe że twój region obsługuje Poznań lub bo to błąd lub nie twój tracking.
@Zarebsky: Bo system poczty widzi kraj nadania jako miejsce nadania z kraju EU, tzn miejsce gdzie pojawiła się w EU.
Jeśli wzialbyś od @siepan numer przesyłki i sprawdził np na alipaczka.pl to zobaczylbys że została wysłana z Chin.
@Andczej: A to poczta bazuje na numerze który jest na paczce czy na numerze który ktoś gdzieś ma? System widzi Holandia = jest z Holandii. Tylko że to wszystko mi zakrawa na szerszą zorganizowaną akcję namierzania przesyłek z Chin, również nie oczywistych i pobieraniu opłat jak się tylko da, nie sądzisz?
@Zarebsky:

A to poczta bazuje na numerze który jest na paczce

Bazuje na numerze który jest na LIŚCIE oraz na tym że worek w którym się znajduje ta przesyłka jest oznaczony jako nieodprawiony w EU.

System widzi Holandia = jest z Holandii

Nie to tak nie działa. Bo przesyłka może iść z dowolnego miejsca i dowolna pocztą, ważne jest to czy jest oznaczona jako odprawiona.

Przesyłki NL działają tak od wielu
@Andczej: Zatem wiem mało ale skoro już idzie on, ten list, z Holandi, to już jest w obrocie Europejskim więc nie jest w worku z napisem odprawiony czy nie odprawiony (wewnątrz Uni nie ma odpraw celnych), po prostu idzie jak zwykły list z Holandii. To może z innej beczki - skoro mogę porozmawiać z kimś o większej wiedzy - mam pytanie : Jak to się działo że przedmioty na aliexpress wysyłane
@Zarebsky:

to już jest w obrocie Europejskim

Bzdura bo odprawy dokonuje się w kraju doreczenia

Co do pytania, polecam zapoznać się ze znaczeniem słowa przemyt. Tak przemyt na dużą skalę także istnieje i to na wiele sposobów, co więcej nikt nie chce tego ruszać bo wszystkim się to opłaca.
@Andczej: na Alipaczka też jest że Holandia. To jest typowy numer "pocztowy" - zaczyna się na LT a kończy na NL. Jak ja wysyłałem coś do niemiec pocztą to było RR...PL, a jak do mnie coś szło z niemiec nadane w DeutschePost to było EE...DE
@siepan: Niestety alipaczka czasem nie zalapie wszystkiego, choć zazwyczaj są typowe statusy z Chin, ale LTxxxNL tylko to potwierdza. Dodatkowo pewnie "dla jaj" nie pytasz na tagu #aliexpress tylko wiesz że to zamówienie z Chin.
@siepan: Chiny Chiny

Data Opis
2021-06-15 21:41 Accepted by carrier
2021-06-15 22:11 Inbound in sorting center
2021-06-17 03:10 Outbound in sorting center
2021-06-17 08:43 Received by line-haul
2021-06-19 22:00 Hand over to airline
2021-06-20 13:42 Liege-Linehaul Arrival
2021-06-23 08:05 -Item received at OE in the destination country:The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed
2021-07-02 03:31 NL-The item has been processed in the country of
Może głupie pytanie, ale czy teraz praktycznie wszystko z numerem LT...NL będzie z dopłatą za VAT i obsługę celną?


@forumakwa: Przesyłki LT.. NL wysłane jako ASS przechodzą odprawę celną w Liege (Belgia) i są potem fizycznie wysyłane z terenu Holandii jako przesyłki wewnątrz UE. Do Liege dostarcza przesyłkę Cainiao z numerem LP00.. Przesyłki nie mają żadnych oznaczeń typu CN22 czy też kraju pochodzenia (Chiny). Nie powinno być żadnych dodatkowych opłat w