Wpis z mikrobloga

@krzych0: A to takie Niemcy są już poza UE ? U nich TK orzekł, że ich prawo ma nadrzędność.


@masterraziel: kiedy wam się znudzi rozsiewanie fejków? Niemiecki TK użył broni atomowej "ultra vires" ale nie wysadził w kosmos podstaw na jakich stoi unia europejska jak nasz pseudo trybunał za chwilę. Niemiecki trybunał uznał, że "nie można zrealizować jednego (!) wyroku", Kucharka Kaczyńskiego planuje wysadzić w kosmos podstawę unii czyli unię
@krzych0: Kiedy wam się znudzi pisanie takich bzdur. Uznali, że ich konstytucja stoi wyżej niż prawo UE i nie pomogą tu pokrętne tłumaczenia, że dotyczy tylko 1 wyroku (bo nie tylko jednego) i płacz, że zaraz u nas chlip z UE nas wyrzuca, albo sami wejdziemy, że Putin się cieszy, a przecież niedawno Pis miał im wojnę wypowiadać xD Ja wiem, że mamy "sędziów" co wprost mówią, że prawo polskie mają
@masterraziel: stary, idź się przewietrzyć. Nie masz pojęcia o tym o czym mówisz cały czas używasz argumentu o wyższości konstytucji, której nikt nie próbuje podważyć (ani niemiecki TK tego nie zrobił). Wklejasz linki potwierdzające co napisałem, uznając że są argumentem podważającym moje twierdzenia. Jesteś albo trollem albo idiotą
@krzych0: No nie dogadamy się. Tutaj piszesz, że argumentu o wyższości konstytucji nikt nie próbuje podważyć, a wczesniej, że TK orzekając, czy Konstytucja jest nadrzędna rozwala całą UE xD

Jak ktoś nie rozumie artykułu, to sam tytuł (to nie jest onet, albo wp, że tytuły są z dupy), np. na money.pl mówi "Niemcy stawiają własne prawo ponad Unijnym".

Na wiki jest coś takiego: "Zasada pierwszeństwa prawa unijnego – zasada, która nie
No nie dogadamy się. Tutaj piszesz, że argumentu o wyższości konstytucji nikt nie próbuje podważyć, a wczesniej, że TK orzekając, czy Konstytucja jest nadrzędna rozwala całą UE xD


@masterraziel: Nie dogadamy się bo jesteś dyletantem, pokaż mi gdzie coś takiego napisałem albo idź precz.

Nie jestem prawnikiem


@masterraziel: widać.

Ale jeszcze raz, dam ci jeszcze jedną szansę zrozumienia o czym jest dyskusja.

Trybunał TK wypowiedział się w sprawie jednego wyroku
@krzych0: > cały czas używasz argumentu o wyższości konstytucji, której nikt nie próbuje podważyć (ani niemiecki TK tego nie zrobił)

Inna sprawa (obligacje EBC, gdzie sąd uznał, że to wykracza poza kompetencje TSUE) najwyraźniej się nie rozmyła, bo 9 czerwca KE rozpoczęła procedurę naruszenia prawa UE przez Niemcy.

Mąż Gersdorf wsadzony na stołek sędziego TK w 2008, jako prezes TK wydał na samym końcu urzędowania bardzo ciekawe orzeczenie: https://www.i-kancelaria.pl/publikacje/pierwszenstwo-prawa-unijnego-przed-prawem-krajowym/

Czytamy tam:
@masterraziel: nie za darmo xd ale zyskaliśmy więcej niż włożyliśmy i z demoludu weszliśmy na poziom rozwiniętego europejskiego kraju z dobrymi perspektywami. Ale lepiej to zniweczyć w imię głupiej dumy narodowej i manii wielkości. Tylko nie zapomnij za 20 lat zwalić polskiej biedy na Żydów, a nie na własną głupotę