Wpis z mikrobloga

Mirki #mikrokoksy albo stricte @KFD_pl
Jak często stosować suple na stawy? Glukozaminę żarłem zgodnie z ulotką, teraz kończę drugą puchę Collagen + z #kfd i nie wiem czy też to codziennie pić, czy jak. I tu przy okazji mam pytanie- czy to normalne, że ten produkt ma specyficzny zapach po zrobieniu i odstawieniu na kilkanaście minut? Miałem smaki truskawkowy i grenadynowy, i im dłużej to stoi po zrobieniu (w sensie pół godziny, nie pół dnia) to tym wyraźniej czuję taki bydlęco-oborowy zapach, porównywalny do gotowanych podrobów.
  • 6
@MauyGuood: 1. zgodnie z zaleceniami na opakowaniu
2. tak, kolagen trochę #!$%@? knurem (chyba, że kupisz od warszwskiego koksa, wtedy dzikiem). Nawet cuda z aptek typu collaflex. Nie wiem, czy im dłużej tym bardziej, bo zawsze piję od razu, pierwsze słyszę żeby czekać - na co?
@MauyGuood: Zapaszek pochodzi od MSM (w końcu to siarka).
To co w mojej opinii robi robotę po za dostarczeniem budulca (czyli kolagenu) to kwas boswelinowy i konkretna dawka MSM. Śmiało możesz pić codziennie. Oczywiście, tkanka łączna nie jest tak ukrwiona jak np. mięśnie, więc jeśli cokolwiek ma pomóc w obrębie samej tkanki to potrzeba czasu. Suple to nie leki, więc trudno liczyć jak po bombie lekowej typu Olfen.
@ryhu: właśnie na opakowaniu nie ma nic na temat tego jak często/długo stosować, tylko info ile na porcję dzienną
@Catmmando: właśnie o stawy chodzi ;) praca siedząca, fuchy fizyczne, ciągnące się w rodzinie kwestie reumatyczne, robienie na rowerze kilku tysięcy kilometrów rocznie, w różnych warunkach, i nie zawsze mądrze- wszystko do kupy i organizm daje znać że jest jak jest
@KFD_pl: że codziennie mogę pić to wiem, pytanie brzmi
@MauyGuood: kup se chłopie zamiast kfd, jakieś piguły typu "flexus" - masz tam podane dawkowania itp (codziennie). Porównaj sobie skład z prochem od kfd i będziesz wiedział na czym stoisz.
@MauyGuood: 1000 mg witaminy C jest dzienną dawką witaminy C dopuszczoną przez GIS. Warto mieć na uwadze, że ta instytucja z bardzo dużą zachowawczością podchodzi do bezpieczeństwa maksymalnych sugerowanych dziennych dawek.