Wpis z mikrobloga

Od ponad 20 dni liczba dziennych zakażeń nie przekracza 200. Jednocześnie mamy ponad 150 000 aktywnych przypadków.

Na grafice nałożyłem na siebie wykres z aktywnymi przypadkami (linia niebieska) na wykres z nowymi przypadkami (szare słupki)
źródło: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/poland/

Z moich obliczeń wynika, że suma nowych przypadków od początku maja to 83 517.

Zakładając, że od początku maja nikt nie wyzdrowiał ani nikt nie umarł to nam daje 153 138 - 83 517 = 69 621

Czyli jest prawie 70 000 osób, które zachorowały przed 1 maja 2021 i nadal chorują (na dzień 10.07.2021 r.).
Czy jest to możliwe, żeby prawie 70 000 osób w Polsce chorowało przez ponad 2 miesiące?

#covid19 #polska
scorpio18k - Od ponad 20 dni liczba dziennych zakażeń nie przekracza 200. Jednocześni...

źródło: comment_162593548137OmGDALP4JTrslBQt6ugS.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@ignore48: Ja to wiem od stycznia, bo mi się statystyki zgonów w moim miescie już jesienią nie zgadzały. Lokalna stacja twierdziła, że umiera 20 osób dziennie. No bez jaj, nie było nawet 10 pogrzebów tygodniowo. Chyba ich w dołach z wapnem grzebali, może w fundamentach kopanych przez lokalnego dewelopera. W Warszawie jest teraz rzekomo 9 tysięcy ludzi na kwarantannie. O na pewno. Już wierzę. :D
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty: czyli jeżeli powiedzmy co 3ci pozytywny test był od tego samego zdiagnozowanego pacjenta, to mamy 1/3 więcej przypadków niż w rzeczywistości (wychodzi że te 100 tys nadprogramowe), więc sramy żarem na podstawie idiotycznych statystyk... kreatywna księgowość w wydaniu MZ
  • Odpowiedz
więc sramy żarem na podstawie idiotycznych statystyk...


@majo174: od początku "pandemi" sramy żarem na podstawie idiotycznych statystyk i idiotycznych modeli...
wszystko jest #!$%@? od momentu gdy wymyślono testowanie PCR-ami ludzi bez objawów choroby
  • Odpowiedz