Wpis z mikrobloga

#barylkakrwi #krwiodawstwo #pkp #kolej
Hej, wybaczcie proszę zaśmiecanie tagów, ale znalazłem przypadkiem informację, która może Was zainteresować, a wydaje mi się, że nie jest powszechnie znana.
https://utk.gov.pl/pl/aktualnosci/16647,Ulga-dla-krwiodawcow-na-kolei.html
https://lka.lodzkie.pl/_data/OFERTY/oferta_Bilet_%C5%81KA_dla_Zas%C5%82u%C5%BConych_Honorowych_Dawc%C3%B3w_Krwi.pdf
Chodzi o zniżki dla Honorowych Dawców Krwi. W przypadku Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wszyscy ZHDK mają prawo do zakupu biletów w następujących cenach. Trzeba mieć ze sobą legitymację ZHDK poświadczającą uprawnienie.
Ceny biletów w ramach oferty wynoszą:
a) 1,00 zł – bilet dobowy,
b) 10,00 zł – bilet sieciowy imienny.
Odnośnie nowej zniżki ustawowej 33% to jeśli dobrze rozumiem każdy honorowy dawca krwi, który oddał co najmniej 3 razy krew i uzyska zaświadczenie z RCKIK może przez 6 miesięcy jeździć o 1/3 taniej.
Cytat:
"Aby móc podróżować koleją na podstawie biletu z nową ulgą, należy okazać podczas kontroli w pociągu zaświadczenie potwierdzające oddanie co najmniej 3 donacji krwi wydane przez centrum krwiodawstwa: regionalne, wojskowe lub MSWiA. Zaświadczenie to musi zawierać: datę wydania, imię i nazwisko dawcy krwi, numer PESEL dawcy krwi, informację o oddaniu 3 donacji krwi lub jej składników, w tym osocza po chorobie COVID-19." Szukałem informacji dokładniejszych i z tego co się dowiedziałem oferta jest dla wszystkich, nie tylko dla ozdrowieńców oddających krew/osocze.
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@PanKawa: wow. Baryłkowa legenda znów na tagu ()
Przecież ta informacja to żadne śmieci. Każde info, które zwiększą świadomość krwiodawców w kwestii ulg i obniżek to cenny wkład w promowanie krwiodawstwa. Dzięki!! ()
  • Odpowiedz
@PanKawa: co do ulgi dla krwiodawców 33% to jest znana, sam korzystałem, panie na kolei też wiedzą co i jak. Ta zniżka jest też na PKS, nie tylko PKP.
Co do łódzkiego to się nie interesuję bo nie jestem z Łodzi.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Gallg osobiscie jeszcze nie mialem okazji skorzystac, bo ciagle jezdze autem. Takze glowy nie dam za to, natomiast jak kiedys szukałem to zrozumiałem ze nie trzeba bylo przejsc covida by sie kwalifikowac
  • Odpowiedz
@Gallg @PanKawa
Nie trzeba mieć covida. Żeby uzyskać zniżkę trzeba spełnić jeden z dwóch warunków:
- oddać osocze po przechorowaniu covid
lub
- oddać 3x krew lub jej składniki w trakcie trwania stanu epidemicznego (trwa bodajże od kwietnia 2020)
Więc covidu mieć nie trzeba
  • Odpowiedz