Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu ultrabooka i na razie nie mogę się zdecydować na konkretny model. Początkowo bardzo chciałem kupić MBA m1 i spróbować pracy w mac os, jednak gdy się zastanowiłem to jednak sporo będę pracował z SQL Serverem, Power BI i Excelem. Doszedłem do wniosku, że raczej nie ma sensu sobie utrudniać życia, a mac jeszcze poczeka na swoją kolej.
Obecnie rozważam trzy opcje jeśli chodzi o ultrabooki z Windowsem:

ASUS ZenBook 14 UM425IA-HM067T 14'' AMD Ryzen 5 4500U - 16GB RAM - 512GB Dysk - Win10 - 3599 zł

Laptop Lenovo Yoga Slim 7 14ARE05 14" AMD Ryzen 7 4500U - 16GB RAM - 512GB Dysk - Win10 - 3499 zł

I najtańsza możliwość. Wiem, że matryca jest największą wadą, jednak przez większość czasu pracuję z podpiętym monitorem:

Acer Swift 3 SF314-42 R5-4500U/16GB/512GB/W10 - 2499 zł

Pewnie wybór byłby prostszy, gdybym się nie naczytał wad o każdym z nich.
Pomożecie w wyborze? Może polecicie coś innego ciekawego tak do ok 3500 zł?

#laptopy #laptop #pustulkowelaptopy
  • 26
Ciężko do 3500 pln coś znaleźć sensownego. I jeżeli liczy się wydajność to jednak chyba lepiej zainwestować w Ryzena 7 niż 5 - zawsze dwa jajka więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fornix996: ja również myślę nad tym acerem 3, fajna obudowa z aluminium, lekki, długi czas pracy na baterii. Co sądzisz o tym lutowanym RAM? Wprawdzie 16 GB RAM powinno na długo starczyć e zawsze lepiej mieć możliwość dołożenia. Nie wiem jeszcze czy można dołożyć zwykły dysk SSD?
@runnerrunner: W większości ultrabooków jest lutowany ram. Jak dla mnie to nie jest żaden problem. 16 gb spokojnie wystarczy na kilka dobrych lat. Więc albo wybierasz mobilność i bierzesz któregoś z ultrabooków albo zastanów się nad jakimś np. Legionem w którym możesz dołożyć, ale mobilność jest o wiele gorsza.
@runnerrunner: Tak, myślę o tej samej promocji. Ogólnie rzecz biorąc to wszystkie z tych modeli sobie sprawdziłem w elektromarketach. Acer jednak wygląda najbardziej "tanio" z nich wszystkich. Najbardziej mi leży pod tym względem yoga. Tylko pytanie czy jest sens dopłacać 1k skoro praktycznie to samo siedzi w środku.
@runnerrunner: Osobiście bym nie wziął nigdy lapka z lutowanym ramem, no chyba żeby go tam 64GB było. Imho przyszłościowe jest 32GB i więcej, no ale to moja opinia. A może HP ProBook 635 Aero? Tylko musiałbyś poszukać z matrycą low power.
@kocia_mordka Pewnie tak wybiorę. Doszedłem do wniosku, że jednak ultrabook powinien mieć lepszą matrycę. Skoro jest kompaktowy to w sumie przy różnych warunkach oświetleniowych będę z niego korzystał. Pytanie czy kupować za 3599 zł czy czekac na jakąś promocję.
@kocia_mordka @runnerrunner @Qrystus Zawsze mnie irytuje, że większość tego typu postów kończy się żadnego rozwiązania to informuję, że kupiłem matebooka 14 z ostatniej promki w x-kom. Póki co świetnie się sprawdza. Naprawdę wysokiej jakości sprzęt. Nie ma do czego się przyczepić. Chyba tylko do kamerki. Chociaż dla mnie to fajne rozwiązanie, bo ekran świetnie wygląda bez niej ( ͡° ͜ʖ ͡°)