Wpis z mikrobloga

Zakochalem sie ostatnio po zobaczeniu na zywo u znajomych w kotach sfinks i zastanawiam się czy jest sens sprawic sobie takiego, jesli 8 godzin dziennie nie ma mnie w domu, bo pracuję. Nie chcialbym go "skrzywdzic" przypadkowo przez to, ze zostawialbym go na tyle godzin. Moglibyscie mireczki powiedziec mi cos ze swojego doswiadczenia z kotami czy moga one same zostawac?
#koty
  • 20
  • Odpowiedz
@nammah Teraz pracuje zdalnie i zdecydowanie częściej przebywam z kotkiem, jednak całe 8 godzin mojej pracy kot śpi :) Wcześniej pracowałam normalnie w biurze, nie było mnie przez około 9 godzin w domu i myślę, że również cały ten czas spał.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Opportunist: no niestety każdy ma swoje potrzeby, również kot. Trzeba się z tym liczyć, że będzie chciał się bawić. Na dłuższą metę każdy potrzebuje bodźców i zajęcia.Pytanie było czy nic mu nie będzie przez 8 godzin samotności.
  • Odpowiedz
@prnppp: Z perspektywy mojego 15-miesięcznego kotka a raczej kotki, którą mam rok to… nic mu nie będzie, ale może być męczący. Oczywiście każdy kot jest inny. Mój chce się bawić co 3 godziny i chodzi za mną wszędzie a od miauczenia boli mnie już głowa. I raczej kot mną rządzi, ale może masz silniejszy charakter. Bierz. Inaczej się nie dowiesz, jak sam się nie przekonasz. Ale z tego co wiem to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Opportunist: dwa koty się sobą zajmą, ale to nie znaczy, że ty nie musisz się nimi zajmować :) Codzienne obowiązki x2, a bawić się i głaskać z tobą i tak będą chciały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nammah: według mnie to zależy od charakteru kota. Moja poprzednia kotka była typową atencjuszką, cały czas domagała się uwagi. Potrafiła drapać drzwi od toalety gdy wiedziała, że ktoś tam jest i łaziła za człowiekiem krok w krok. Od roku mam kota samca i on ma totalnie wszystko gdzieś, bardzo rzadko przychodzi do człowieka. Jedyne co go interesuje to miska i dźwięk otwierania lodówki.
  • Odpowiedz
@prnppp: Mi się to kojarzy z typowym babskim zachowaniem xD Kotka "drącamorda" była od znajomych, wzięta w odpowiednim czasie. Natomiast kot, który ciagle śpi to znajda wzięta z ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krokiruks: kurde właśnie mój kot książę, niejadek to kocur od matki odseparowany praktycznie książkowo i towarzyski w #!$%@?, nie odstępuje na krok, a inne koteły dają człowiekowi trochę wytchnienia xD
  • Odpowiedz