Wpis z mikrobloga

W pokoju po podłączeniu tv OLED gniazdko się pali i z tv śmierdzi tą spelanizną. Jestem zielony w temacie i dlatego dziwi mnie, że tv podłączony długim przedłużaczem do innego gniazdka mocno oddalonego też powoduje smród tv. Co może być przyczyną? Przedtem do tego gniazda był podłączony podobny OLED i sytuacja była taka sama więc tv jest sprawny.
Po podłączeniu kabla zasilającego od tv gniazdko iskrzy, że prawie ogień się pojawia. Co te OLEDy mają w sobie, że smaży mi się instalacja?
#elektryka
  • 13
  • Odpowiedz
@zestolicy: Już mi wymieniali raz tv więc bez sensu brać następnego. Poprzedni OLED dawał dokładnie te same objawy.

@soadfan: Ok, ale dalej dziwi mnie, że tv podłączony do innego gniazda ma te same objawy. Pewnie naprawa gniazdka nie pomoże.

Zauważyłem, że router od Orange się przypalił, zrobił się trochę żółty. Podłączony jest do innego gniazda, ale do tego gniazdka był też podłączony jakiś czas ten oled - może z dzień,
  • Odpowiedz
@srakozwierz a drugie gniazdko pewnie na tej samej linii zasilania i pod tym samym bezpiecznikiem? To nie wina gniazdka tylko nieodpowiedniej instalacji elektrycznej. Wezwanie elektryka to dobry pomysł.
  • Odpowiedz
@zestolicy: drugie gniazdko jest po przeciwnej ścianie. Generalne to w domu są różne prądożerne urządzenia podpięte, pralka, lodówka itd. Dopiero ten OLED zrobił pierwszy raz taki problem.
  • Odpowiedz
@srakozwierz: niestety takie drobne prace zajmują czas, dochodzi dojazd i nie są wysoko płatne :( Może warto zlecić pomiary elektryczne w całym mieszkaniu? kiedy był robione ostatnie?
  • Odpowiedz
@mendium: Nie pamiętam kiedy były robione ostatnio, z 10 lat temu? Powiem elektrykowi żeby wszystko pomierzył, bo na parterze też coś się wczoraj działo kiedy na górze grał mój tv. Oby tylko elektryk był kumaty.
  • Odpowiedz