Wpis z mikrobloga

@LonNon: "To nie jest Pan tylko to jest ksiadz"
Nie znam takiej płci ale spoko xD tylko dlatego, że baran ma magisterkę z teologii (lol) i jakiś nadbaran położył na nim ręce i go posmarował na rękach Ramą trzeba się do niego zwracać jak do księcia xD tfu na te kościelne psy. Cieszę się, że zerwałem wszystkie więzi z tą instytucją. Jak mi dzieciak kiedyś przyjdzie i powie, że chce
  • Odpowiedz
Jak poczuł, że może wydoić i przy tym nie odprawiać to i kamera w rozmowie przestała być problemem. Dla nich waluta to śmierć i niewiedza, tak zawsze było i będzie.
  • Odpowiedz
@LonNon: jeszcze go poprawia żeby nie mówił do niego per pan.

Ja tam rozumiem ze on wierzy sobie w Jezuska i ze jest jego namiestnikiem ale wtedy niech on zrozumie za ja uważam się za namiestnika cesarza wszechświata i życzę sobie żeby zwracać się do mnie per „wasza ekscelencjo”. Albo przechodzimy na normalne pan/pani. Szkoda ze mało z księżmi mam do czynienia bo bym się trochę z nimi pobawiła.
  • Odpowiedz
@powiedz: Chodzi mi o to że nie wiadomo jakby się zachowywał naturalnie, być może byłoby ciekawiej.

i życzę sobie żeby zwracać się do mnie per „wasza ekscelencjo”


Ja w takich przypadkach zawsze rzucam cytatem z gry o tron, "Kiedy król musi przypominać, że jest królem, nie jest prawdziwym władcą"
  • Odpowiedz
@LonNon: czytam na onecie ze kuria łaskawie odniosła się mówiąc ze ksiądz zostanie zobowiązany do wydania oświadczenia. I tyle. Żadnej kary, żadnego rozwiązania zapobiegawczego. Jak nie masz telefonu i nie boisz się nagrac takiej świni to nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@marekrz: nie no, nasrał mu do butów i dlatego nie chce dać mu zaświadczenia zeby zmarła miała pogrzeb tam gdzie chciała, no chyba ze po namowach za 800zł nie bedzie ujmował sie honorem, fakt, niesamowicie ciezka do oceny sytuacja
  • Odpowiedz
Ksiądz jest potrzebny jak chcesz katolicki pogrzeb.


@doznanie: no właśnie nie do końca, większość cmentarzy w Polsce należy do kościoła, więc bez wizyty u księdza się nie obędzie
  • Odpowiedz