Wpis z mikrobloga

#praca #pracbaza

Planuje złożyć wypowiedzenie w firmie na koniec lipca. Okres wypowiedzenia to 1 miesiąc. Będę miał w sumie 25 dni urlopu. W tym roku nie byłem na urlopie 2 tygodniowym (ciągłym). Czy jak złoże wniosek o taki urlop to pracodawca musi mi umożliwić taki urlop ze względu na to że raz w roku przysługuje pracownikowi urlop wypoczynkowy nieprzerwany w ilości dni 14?
  • 10
  • Odpowiedz
@Martfypiksl: Chyba trochę bredzisz, OP chce taki urlop na wypowiedzeniu, a na to pracodawca nie musi się zgodzić może zdecydować się wypłacić ekwiwalent (sytuacja może by była inna jakby był grudzień, ale też nie dam sobie ręki uciąć)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Martfypiksl wiedziałem o tym, że na taki urlop musi mnie pracodawca puścić. Miałem wątpliwości co do tego czy to, że się planuje zwolnić ma znaczenie.
Dzięki za odpowiedź.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hamskloss ale wiesz, chodzi o to że taki urlop raz w roku mi przysługuje i właśnie szukam kogoś kto mi pomoże potwierdzić że w okresie wypowiedzenia też będę mógł z niego skorzystać biorąc pod uwagę że w tym roku takiego urlopu nie wykorzystałem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Martfypiksl @hamskloss @gurken @DarkZizi Chyba już znalazłem wyjaśnienie Pracownik ma prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Pracodawca nie może zabronić mu skorzystania z tego uprawnienia. Jednak okres wypowiedzenia jest okresem szczególnym, kiedy to pracownik powinien co do zasady świadczyć pracę. Jeśli pracodawca wyśle pracownika na urlop, musi on podporządkować się tej decyzji. Ponadto w przypadku wystąpienia szczególnych potrzeb, wcześniej nieprzewidzianych, w związku z którymi obecność pracownika w zakładzie pracy jest niezbędna,
  • Odpowiedz