Wpis z mikrobloga

Najsmutniejsze, że Pan Bohdan Tomaszewski nie dożył sukcesów Hurkacza i Świątek. Brakuje mi tego wybitnego człowieka.


@Karoshi: Za to w polskiej telewizji często słychać komentarz jego syna Tomasza, który nieustannie spuszcza się nad Federerem.
  • Odpowiedz
@Karoshi: @Iucek: ja go zapamiętałem jak chyba w 1995 roku na zaproszenie Ruchu Chorzów do Polski miał przyjechać wybitny reprezentant Polski i Rzeszy Ernest Wilimowski, a Tomaszewski wydał wtedy ryja na pół kraju nie znając śląskich realiów że to zdrajca i że nie ma po co tutaj przyjeżdżać. Podczas gdy Wilimowski sam od swojego trenera, Polaka, w czasie wojny (konsultował się) i dostał radę że ma się ratować
  • Odpowiedz
@bolsonn Jasne!

Nigdy już nie wrócił na Górny Śląsk, choć w 1995 roku była nawet szansa, żeby po latach przyjechał tam na zaproszenie działaczy Ruchu Chorzów z okazji 75-lecia istnienia klubu, jednak ze względu na chorobę żony, a przede wszystkim niepochlebne opinie (na kilka dni przed przyjazdem dziennikarz sportowy Bohdan Tomaszewski publicznie nazwał go zdrajcą i stwierdził, że nie powinien on przyjeżdżać do Polski) spowodowały rezygnację Wilimowskiego z przyjazdu do Polski[24].
  • Odpowiedz