Wpis z mikrobloga

Zapraszam do obserwacji tagu #xerxesmrowki

Powoli koncza mi sie mrozonki i musze troche racjonowac swoim Asian Army Ants jedzenie. Troche ironicznie to brzmi biorąc pod uwagę to ile muszą dostac zebym nie musial sie martwić o ich przyszlosc. Dostana dzie bowiem 7,2g karaczanow, na zdjęciu.
Mój ulubiony sprzedawca robactwa wysyła je tylko raz w tygodniu a ja zatrybilem zbyt pozno i niestety w tym tygodniu juz ich nie dostane, dopiero w przyszłą środę (wysylka we w przyszly wtorek inpostem).
Życzyłbym sobie zeby chętniej jadly mrozone maczniki, bo tych mam 500g w zamrazarce ale maja swoje smaki jak widać.

Z innych newsów - dostalem dzis dwie kolonie Formica sanguinea, z których jedna sobie zatrzymam a drugą puszcze w obieg:)

Formica sanguinea, Zbójnica krwista to prawdziwy awanturnik w świecie mrówek. To mrowki z adhd, wystarczy zbliżyć sie do formikarium a te zaczynają sie stawiac i przyjmuja pozycje bojowa. Brzmi to dziwnie ale maja bardzo słabe nerwy;) i szybko włącza im sie agresor, trochę tak jak Sebie w stylu "masz jakis problem? Na pewno jakis masz frajerze!"

Dłuższy opis pozostawiam sobie na następny raz, przy okazji prezentacji gatunku. Muszą trochę poczekac poniewaz maja sporo poczwarek które muszą otworzyc a bardzo malo robotnic i dosc dziwnie to wyglada:/

#mrowki
#zwierzeta
#formikarium
#terrarystyka
źródło: comment_1625675838Fg1s1kGMO3op1oU4YlfmWK.jpg
  • 5
@PWRXerXes: a w zoologicznych nie maja jakiegos robala co by se mrowki pojadly? Jak mialem chomiki i chodzilem do zoologicznego to typ mial cala sciane roznych przysmakow azjatow to moze i mrowa by zjadla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rad-X: nie manipuluje bo moze im sie popieprzyc i wejda w fazę produkcji form płciowych xp ogolnie nie powinny ich produkować dopoki kolonia nie urośnie ale w Azji faza deszczowa sklania je do rojenia sie a do produkcji form plciowych zapewne warunki bezposrednio przed deszczami. Moja jedyna ingerenacja w gniazdo to nawadnianie - jak przesadze to przeniosa sie dalej a jak bedzie sucho to blizej wilgoci. Maja tez probowke z woda