Wpis z mikrobloga

Takie to właśnie #pieklomezczyzn Mężczyzna ZAWSZE musi być twardy jak skała i NIGDY nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek słabość. Bo inaczej od razu straci szacunek i dostanie w ryj "nie bądź #!$%@?" "nie użalaj się nad sobą" "weź się w garść" "bądź mężczyzną" bla, bla, bla... sram na to. Nie jestem prawdziwym mężczyzną i nie muszę nim być. Mam prawo być sobą.
#przegryw
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pszemo13: no niestety, to normy narzucone na nas przez patriarchat. Ale całe szczęście to się powoli zmienia na lepsze i każdy z nas powinien dokładać do tego cegiełkę mówiąc swoim ziomeczkom, że to żaden wstyd mieć problemy i przychodzić do przyjaciół pogadać czy poprosić o radę, że przecież to oczywiste, że mężczyźni też mają uczucia i też czasem mogą nie dawać rady ich udźwignąć.
Pamiętajcie koliedzy, dbajmy o siebie nawzajem i
  • Odpowiedz
@Pszemo13: Chcesz społeczeństwa męskich #!$%@?? To że mężczyzna ma być 'twardy" i nie okazywać uczuć jest zakorzenione w naszej tradycji oraz w samej biologii. Rolą mężczyzny jest bycie głową rodziny oraz przywódcą (przez co nie może sobie pozwolić na słabość bo to on podejmuje decyzje). Tak było, jest i będzie; i bardzo dobrze że tak jest
  • Odpowiedz
@PorucznikAnon: Ależ nie mówię że wszyscy mężczyźni mają być słabi i do niczego. Ja mówię o tym, aby społeczeństwo zaczęło akceptować mężczyzn, którzy nie są tacy "męscy", bo np. nie są do tego przystosowani, przykładowo przez złe wychowanie lub wysoką wrażliwość. Nie każdy przecież jest "maczo". Chodzi właśnie o to, aby pomagać tym słabszym, bardziej wrażliwym i akceptować ich, a nie dołować, odrzucać i wyzywać od "męskich #!$%@?"
  • Odpowiedz