Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki, od 6 lat pracuję w tej samej firmie jako programista C++. W sumie na tym stanowisku mam 10 lat doświadczenia. Zarabiam na umowie o pracę 8500zł na rękę. Jestem typowym przeciętniakiem(nie jakimś gruru znającym język od podszewki), ale jako programista myślę, że radzę sobie nie najgorzej i jestem zadowolony z kodu, który tworzę, oraz z rozwiązań technicznych, które opracowuję. Przez 10 lat zawodowego doświadczenia tylko raz poprosiłem o podwyżkę i ją dostałem - nie jestem osobą walczącą zawzięcie o swoje. Zastanawiam się czy taki szaraczek jak ja ma szanse zarabiać przysłowiowe #programista15k czy raczej kasa, którą dostaję jest ok?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e5a090ae4a3c000a40508d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 21
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie znam się, ale 15k to chyba menadżery w IT dostają, a tacy pojedynczy i niewybitni programiści to różnie, ale rzadko aż tyle. Może zaproponuj przejście na działalność, to sam sobie zrobisz podwyżkę, bez dodatkowych kosztów dla pracodawcy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież już rzekomo tyle zarabiasz. Człowiekiek zatrudniony na uop przy wynagrodzeniu 8,5 tys PLN netto zarabia brutto ok 12 tys PLN to nie są zarobki zwykłego Kowalskiego, tylko to jest ponad średnią krajową. Juz #!$%@?, że bije od Ciebie niedoświadczenie w zawodzie programisty i kłamstwo. Nie wypowiadasz się jak fachowiec w swojej rodzinie, bardziej jako laik który gdzieś tam kiedyś przeczytal frazy "c++" a tak naprawdę nie wiesz co ten
  • Odpowiedz
@x06cdfx9: Dokładnie te same cyferki here, więc @anonimowemirkowyznania potwierdzam. Zacznij chodzić na rozmowy i zobacz co Ci zaproponują. Historia:
Ziomek z zespołu robił ~5.5 ręka i twierdził, że w sumie spoko, bo na tyle się czuje. Kumpel go zaprosił na rozmowę do innej firmy, bo potrzebują takiego typa. Dostał 14.5 ręka przy 4 latach expa.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zasiedziales sie niestety, najwieksze stawki dostaje sie tylko w dwoch sytuacjach:
1. Złozenie wypowiedzenia (pracodawca najpewniej zaoferuje Ci podwyzke, moze nawet 50%)
2. Negocjacje z nowa firmą - wal na rozmowach wiecej niz chcialbys zarabiac. Jak podasz kwote powyzej ich widelek to najwyzej powiedza Ci jaka maja maksymalna stawke na to stanowisko i wyciagniesz maksa z oferty :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja trochę robiłem przez ostatni rok. Ale język to rzecz dyskusyjna, skoro umiesz jeden dobrze to możesz się w miarę szybko nauczyć nowego, bo w nowszych cpp jest dużo konceptów podobnych i używanych w językach wyżej poziomowych typu java/python. Jeśli nie zamkniesz swojej głowy na tylko cpp to droga przed Tobą otwarta, bo mało jest programistów javy/pythona/etc którzy np kumają że pamięć nie bierze się z dupy tylko trzeba ją
  • Odpowiedz
8.5k na rękę, ale jesteś żonaty, masz dzieci? Jaka jest kwota brutto? Brutto możesz spokojnie mierzyć w 15-20k (albo trochę więcej netto b2b), ale wydaje mi się, że nie będzie to ogromna podwyżka.

Na pewno pochodziłbym na rozmowy do różnych firm, chociażby dla sportu i wybadania jak cię widzą inni.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie napisałeś najważniejszego tzn. gdzie pracujesz? Czy to miasteczko 50k mieszkańców czy Warszawa. Stawki znacząco się różnią od firmy oraz miasta. W korpo zawsze masz więcej, W firmach gdzie robisz projekty dla zagranicznych także. Róznica może wyniosić nawet między 10k a 15k przy tym samym mieście ale róznych firmach. I tak np. w Krakowie wedle NoFluffJobs mozesz miec od 7-8k do 20k+ :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: spokojnie przytulisz więcej, zresztą zmiana z uop na b2b już spowoduje wzrost wynagrodzenia ale jeśli Ci pasuje uop to sobie przy tym zostań, jak najbardziej masz szansę na więce ale nie każdemu się chce, nie każdy musi i tak dalej, czasem bezstresowa prac to jest coś co ktoś wybiera żeby nie mieć siwych włosów, każda zmiana roboty powoduje stres jednak
  • Odpowiedz